• Wersja do druku
  • -AA+A

04.05.2012: Fundusze Europejskie - Kasa dla Was - fiszkoteka.pl

17:45, 04.05.2012
04.05.2012: Fundusze Europejskie - Kasa dla Was - fiszkoteka.pl Mówią o niej: „maszynka do wkuwania”, albo „narzędzie do zapamiętywania”. To <a href="http://fiszkoteka.pl/" target="_self">fiszkoteka.pl</a>, czyli serwis internetowy, który ułatwia i przyspiesza naukę. O szczegółach projektu Fiszkoteka w ramach naszego cyklu „Fundusze Europejskie – Kasa dla was” opowiedział Tomasz Młodzki z serwisu fiszkoteka.pl.

Mówią o niej: „maszynka do wkuwania”, albo „narzędzie do zapamiętywania”. To fiszkoteka.pl, czyli serwis internetowy, który ułatwia i przyspiesza naukę. O szczegółach projektu Fiszkoteka w ramach naszego cyklu „Fundusze Europejskie – Kasa dla was” opowiedział Tomasz Młodzki z serwisu fiszkoteka.pl.

fot. Poziom 2.0
fot. Poziom 2.0

Podziel się:   Więcej
Na początku warto zadać pytanie: co to są fiszki? Kojarzy się z rybami, ale nie o to chodziło autorom serwisu. Fiszki to małe karteczki, które były używane do nauki już w XIX wieku. Z jednej strony zapisywało się na nich pytanie, a z drugiej – odpowiedź. W ten sposób łatwiej przyswajano sobie wiedzę. Ale czy ta metoda sprawdza się w XXI wieku? Twórcy strony fiszkoteka.pl udowodnili, że tak. Wpadli na pomysł, żeby tradycyjne fiszki przenieść do Internetu. Dzięki dotacji unijnej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka udało im się zrealizować swój projekt. Powstał serwis, z którego korzystają uczniowie, studenci oraz wszyscy, którzy chcą się uczyć w sposób efektywny i co najważniejsze – szybki. Fiszkoteka.pl różni się od innych serwisów edukacyjnych. Kluczem jest tu uporządkowanie materiałów i optymalne rozplanowane powtórek. Użytkownik może przygotować samodzielnie zestaw fiszek, czyli małych, łatwo przyswajalnych partii materiału z wybranej dziedziny. Brytyjski lektor podpowie mu wymowę słówek, a atrakcyjne grafiki przyciągną uwagę i sprawią, że szybciej zapamięta trudne wyrazy, daty, czy informacje. Jest to szczególnie przydatne w nauce języków obcych. Przygotowane fiszki można ściągnąć na mp3 i powtarzać sobie słówka w autobusie, czy drodze do szkoły. Co ciekawe, z serwisu korzystają także nauczyciele, którzy chcą w niestandardowy sposób prowadzić lekcje i przygotowywać kartkówki. Co jeszcze oferuje Fiszkoteka? Sprawdźcie sami. Zobaczcie naszą rozmowę, a później zajrzyjcie na stronę fiszkoteka.pl. Polecamy!
 
 
 
...
 

Na youtube