• Wersja do druku
  • -AA+A

20.01.2012: Scrapbooking i kolaż w odwiedzinach u nas.

15:49, 23.01.2012
20.01.2012: Scrapbooking i kolaż w odwiedzinach u nas. Tym razem w poziomowej Galerii Młodego Twórcy gościliśmy <b>Anię Chudzik-Pawlik</b> - projektantkę i instruktorkę, multitechniczną artystkę. Ania po kilku latach zgłębiania tajemnic wszelkiego rodzaju księgowych tabelek, liczbam i papierów, zatęskniła za pracą twórczą. Na początku hobby, z czasem sposób na życie.

Tym razem w poziomowej Galerii Młodego Twórcy gościliśmy Anię Chudzik-Pawlik - projektantkę i instruktorkę, multitechniczną artystkę. Ania po kilku latach zgłębiania tajemnic wszelkiego rodzaju księgowych tabelek, liczbam i papierów, zatęskniła za pracą twórczą. Na początku hobby, z czasem sposób na życie.

Anna Chudzik-Pawlik
Anna Chudzik-Pawlik

Podziel się:   Więcej

Ania zaczęła swoją plastyczną przygodę od scrapbookingu czyli artystycznej aranżacji wspomnień, pamiątek i fotografii przy użyciu papierów, gazet, guzików, wstążek, zasuszonych kwiatów, sznurków i wielu, wielu innych ozdób. Łącząc karty albumów zaczęła ćwiczyć dwie techniki szycia: szycie proste/podłużne i szycie koptyjskie. Tak narodziło się parę kolekcji notesowych i albumów łączonych tymi technikami. Scrapbooking pomógł Annie otworzyć się artystycznie i dziś artystka zajmuje się również kolażami.

Technika kolażu polegająca na formowaniu kompozycji na płótnie lub papierze z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkaniny, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku) łączonych z tradycyjnymi technikami plastycznymi (np. farbą) znana była już 200 lat p.n.e. w Chinach. Ania czasami tworzy kolaże spontanicznie, czasem pomysły rosną w jej głowie tygodniami i czekają, aż ona trafi na właśnie TO zdjęcie. Artystka na codzień wykorzystuje w swoich pracach recykling – do wykonania kolaży czy scrapbookingu może się przydać stary ciuch, odpruty guzik czy stara mapa.

Więcej prac Ani możecie zobaczyć na jej blogu: http://wolfann.blogspot.com/

 
 
 
...
 

Na youtube