• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Piątek – 16 grudnia

13:10, 15.12.2011
Piątek – 16 grudnia Dziś rozmawiamy o nowych egzaminach na prawo jazdy, wspieraniu naukowców oraz o tym, jak osiągnąć sukces w sprzedaży. Poza tym zachęcamy do odwiedzenia niezwykłej wystawy skarbów starożytnego Egiptu i teatru. Odwiedzamy też Katowice z okazji 30 rocznicy tragedii w kopalni Wujek. Zapraszmy!

Dziś rozmawiamy o nowych egzaminach na prawo jazdy, wspieraniu naukowców oraz o tym, jak osiągnąć sukces w sprzedaży. Poza tym zachęcamy do odwiedzenia niezwykłej wystawy skarbów starożytnego Egiptu i teatru. Odwiedzamy też Katowice z okazji 30 rocznicy tragedii w kopalni Wujek. Zapraszmy!

Zapraszamy do Muzeum Archeologicznego w Warszwie (fot. getye/sxc.hu)
Zapraszamy do Muzeum Archeologicznego w Warszwie (fot. getye/sxc.hu)

Podziel się:   Więcej
Prowadzący: Paulina Chylewska i Marek Zając

Mistrzowie kuchni – Waldemar Dolecki i Conrado Moreno

Muzyczni goście dnia – zespół „Poparzeni Kawą Trzy”

I omówienie tematów piątkowego wydania:

- „Moda na wybielanie zębów” – felieton Joanny Ficińskiej o tym, jakimi metodami wybielać zęby, by im nie zaszkodzić

- papirusy, mumie, złoto… – na niezwykłą wystawę do Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie zapraszają dr Wojciech Brzeziński – jego dyrektor oraz prof. dr hab. Andrzej Niwiński – jej autor, egiptolog z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, prezes Stowarzyszenia Miłośników Egiptu „Herhor’. Ekspozycję zatytułowaną „Papirusy, mumie, złoto... Michał Tyszkiewicz i 150-lecie pierwszych polskich i litewskich wykopalisk w Egipcie" otwarto 12 grudnia. Mogą ją Państwo zwiedzać do 31 maja przyszłego roku.

- informacje dla kierowców – co zmieni się od lutego przyszłego roku w egzaminach na prawo jazdy? Opowiadają o tym mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Andrzej Szklarski – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie. Nowy egzamin na prawo jazdy będzie dotyczył również tych, którzy muszą go zdawać powtórnie z powodu zgromadzenia zbyt wielu punktów karnych lub osób, które spowodowały ciężkie wypadki drogowe oraz tych, którzy jechali po pijanemu.

- 30. rocznica – dziś przypada 30 rocznica pacyfikacji kopali „Wujek”. Łączymy się z Katowicami, z naszym reporterem Przemysławem Adamskim