Kawa czy herbata?

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Moja Niedziela – 15 stycznia

14:12, 14.01.2012
Moja Niedziela – 15 stycznia

Tłuste jedzenie to zmora naszych dzieci. Źródło: www.sxc.hu, ckforjc
Tłuste jedzenie to zmora naszych dzieci. Źródło: www.sxc.hu, ckforjc

Podziel się:   Więcej

Prowadzący: Klaudia Carlos i Łukasz Grass

„Kawa czy herbata? Moja Niedziela" to jubileusz jednego z największych przedsięwzięć internetowych, dziewczyny, którym lepiej nie podskakiwać, jak modnie i zdrowo wyglądać na stoku, co zrobić z dzieckiem, które ciągle je, jak przyznać się do błędu, gdy mylić się nie jest rzeczą ludzką, a poza tym szaleństwo na punkcie butów i najbardziej aseksualne i wkurzające zachowania kobiet widziane oczami – a jakże – mężczyzn.

A oto szczegóły:
- urodziny Wikipedii – internetowej encyklopedii – czy każdy może współtworzyć Wikipedię? Czy można w niej napisać wszystko? Kto weryfikuje prawdziwość wpisów? Czy z punktu widzenia pracownika naukowego, nauczyciela, Wikipedia jest wartościowym narzędziem? Czy ostatecznie zastąpi tradycyjne encyklopedie? Największe wpadki Wikipedii. Czy kiedyś się skomercjalizuje, czy do końca będzie projektem bezpłatnym? Jaka czeka ją przyszłość?

- na naszej muzycznej scenie – Lora Szafran

- wyjeżdżasz na ferie? – zadbaj o skórę i oczy – promieniowanie UV – jak sobie z nim radzić? Wiatr i mróz dodatkowo wysuszają skórę – co oprócz okularów i kremów? Zimowe słońce jest bardzo zdradliwe – co zabrać ze sobą na wypadek, gdybyśmy jednak dopuścili do słonecznych poparzeń?

- oprawki do okularów – jak dobrać? Jakie oprawki obecnie robią furorę, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem? Niezwykła historia Kasi Łupińskiej – młodziutka studentka ASP projektantką okularów noszonych na całym świecie. Czy nadal wszystko robi sama, czy zaczyna korzystać z czyjejś pomocy?

- cykl „Muzyczne żądło Żądy"

- Joanna Rumin, Magdalena Sobieraj – sztangistki. Co skłania młodą kobietę do tego sportu? Jak pogodzić ciężary z macierzyństwem? Czy mężczyźni się ich nie boją? Czy da się być kobiecą, mając takie rekordy w podrzucie i rwaniu? Co będzie, gdy skończą trenować? Jakie mają plany życiowe i czy nie boją się, że się roztyją? Co zawdzięczają sztandze, a co przez nią staciły?

- jak odchudzić dziecko? Co jest najczęstszą przyczyną ich otyłości? Po czym poznać moment, że trzeba iść z otyłym dzieckiem do lekarza? Czy małe dzieci mają świadomość, że mają problem ze swoją wagą? Czy każdego da się odchudzić? Najczęstsze grzechy i najprostsze sposoby radzenia sobie z nimi – rola – przekarmiającej ukochane wnuczę – babci…

- „Świat jest szalony" – cykl filmowy Marcina Szewczaka

- jak przyznać się do błędu? Czy w obecnie można się jeszcze mylić? Dysponujemy całym arsenałem powiedzeń typu ‘nie myli się ten, co nic nie robi’, a jednak obawiamy się okazać swą słabość? Tego, że nie można się mylić, dowiadujemy się już w szkole… Czy rodzic, który pozwala dziecku ‘błądzić’ nie zostanie uznany za heretyka? Jak traktuje się błędy w sporcie? Przecież zwycięzca jest tylko jeden… Jak błąd, porażkę przekuć w sukces?

- co najbardziej w kobietach wkurza facetów? Jakie są najbardziej aseksualne zachowania pań? Co z garderoby wydaje się totalną klęską? Czy nasi goście rozmawiają ze o tym swoimi kobietami czy już teraz wiedzą, że w domu czeka ich krwawa wendeta?

- karnawałowy bufet Jurka Sobieniuka

- pokaż mi swoje buty, a powiem Ci kim jesteś. Po butach ich poznacie? Co można wyczytać z butów? Poczytajmy więc w butach naszych gości – co o sobie mówią butami, w których są i które przyniosły do studia? Czy można oszaleć na punkcie butów? Czy można je kolekcjonować? Wiele znaczeń damskiego obuwia – mogą być również fetyszem… Ale czy codziennie wykraczają poza aspekt praktyczny (buty są do chodzenia i wystarczy, że są wygodne)?

- Mateusz Damięcki – dwie sztuki na afiszu, próby do trzeciej, kończy pisać książkę. Czy już teraz może powiedzieć – WIOSNA NASZA? Czy takie poszukiwanie i aktywność w wielu dziedzinach wynika z tego, że już tak długo trwa jego kariera? Spędził przecież na planie/na scenie ze trzy czwarte życia! Co tak fascynującego jest na Syberii? Co go tam popchnęło? Plany na 2012