• Wersja do druku
  • -AA+A

Naziemna telewizja cyfrowa

19:37, 16.03.2013
Naziemna telewizja cyfrowa UWAGA: to już ostatnie dni na starych zasadach. We wtorek w zachodniej części regionu zostanie wyłączony nadajnik telewizji analogowej. Zamiast tego będzie "naziemna telewizja cyfrowa".

UWAGA: to już ostatnie dni na starych zasadach. We wtorek w zachodniej części regionu zostanie wyłączony nadajnik telewizji analogowej. Zamiast tego będzie "naziemna telewizja cyfrowa".

Naziemna telewizja cyfrowa
Naziemna telewizja cyfrowa

Podziel się:   Więcej
Telewizja zmienia się na lepsze. Polska, jak i inne kraje Unii Europejskiej, jest w trakcie zmiany techniki nadawania sygnału telewizyjnego z analogowego na cyfrowy. By we wtorek 19 marca uniknąć przykrej niespodzianki, do telewizorów starszej generacji trzeba dokupić tak zwany set box - czyli dekoder, który pozwoli na odbiór cyfrowy.
Dobra antena jest jednym z najważniejszych elementów do odbioru telewizji naziemnej. Stare mogą sprawiać problemy. Kupując nową antenę trzeba zwrócić uwagę na odległość od nadajnika oraz jej moc - bywa ona też określana "kierunkowością". Ważne, by antenę skierować dokładnie w stronę nadajnika - w naszym przypadku w Kołowie. Powinniśmy pamiętać, że na poziom sygnału wpływa ukształtowanie terenu, a nawet warunki atmosferyczne.