• Wersja do druku
  • -AA+A

"Nie" dla norek

18:09, 09.04.2011
"Nie" dla norek Solidarnie i z determinacją - 3 wsie koło Nowogardu mówią stanowcze "NIE" planowanej budowie fermy norek. Mieszkańcy obawiają się fetoru i uciekających z klatek zwierząt. Inwestor, który prowadzi już podobną fermę mówi "zobaczcie ją, a obawy miną".

Solidarnie i z determinacją - 3 wsie koło Nowogardu mówią stanowcze "NIE" planowanej budowie fermy norek. Mieszkańcy obawiają się fetoru i uciekających z klatek zwierząt. Inwestor, który prowadzi już podobną fermę mówi "zobaczcie ją, a obawy miną".


Podziel się:   Więcej
Protestuje ponad 100 osób z Korytowa, Sąpolnicy i Ostrzyc koło Nowogardu.

Na polu, nieopodal wsi miała stanąć ferma dla 75 tysięcy zwierząt futerkowych. Mieszkańcy złożyli list protestacyjny w urzędzie gminy, bo to zdecyduje, czy ferma powstanie.

Firma planująca budowę prowadzi już większą fermę. Jej właściciel przekonuje - fetoru praktycznie nie ma, a norki nie mają szans uciec przez 2-metrowy mur i ogrodzenie elektryczne.

Inwestor rozpoczął już proces uzyskiwania wszystkich pozwoleń na budowę.W fermie pracę znalazłoby od 30 do 60 osób.

Decydującą zgodą - dotyczącą wpływu na środowisko podejmie Sanepid i ochrona środowiska. Inwestor zamierza zaprosić protestujących do już istniejącej fermy.

Ostateczną decyzję podejmą nowogardzcy urzędnicy. Planują spotkanie z mieszkańcami.