• Wersja do druku
  • -AA+A

Podnoszenie mostu

17:21, 02.04.2012
Podnoszenie mostu Most w Gryfinie łączący dwa państwa - jest podnoszony. I to dosłownie. Ma być osadzony o metr wyżej niż dotychczas. Miały miejsce pierwsze próby, i choć most udało się trochę unieść, ze względu na silny wiatr - prace przerwano.

Most w Gryfinie łączący dwa państwa - jest podnoszony. I to dosłownie. Ma być osadzony o metr wyżej niż dotychczas. Miały miejsce pierwsze próby, i choć most udało się trochę unieść, ze względu na silny wiatr - prace przerwano.


Podziel się:   Więcej
Most łączący niemieckie Mescherin z Gryfinem - waży 270 ton. Przy pomocy 8 siłowników dwie firmy budowlane, zamierzają zgodnie z zatwierdzonym projektem unieść go na metr. Na razie udało się tylko na 5 cm, ponieważ inżynierowie nie chcieli ryzykować. Zawinił porywisty wiatr. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, we wtorek prace będą wznowione.

Most miał być wyremontowany i zmodernizowany już w grudniu. Jednak ze względu na to, że na moście zrobiły sobie gniazda jaskółki, prace w ubiegłym roku trzeba było wstrzymać. Teraz jest szansa, że wszystko uda się zakończyć do sierpnia.