• Wersja do druku
  • -AA+A

Statek biurowiec

10:36, 24.06.2010
Statek biurowiec To będzie jedyne takie biuro na wodzie w Polsce. W szczecińskim porcie trwają gorączkowe prace remontowe zabytkowego statku Bembridge. Jednostka po wielu miesiącach starań w końcu prezentuje się jak za dawnych lat, lat swojej świetności.

To będzie jedyne takie biuro na wodzie w Polsce. W szczecińskim porcie trwają gorączkowe prace remontowe zabytkowego statku Bembridge. Jednostka po wielu miesiącach starań w końcu prezentuje się jak za dawnych lat, lat swojej świetności.

Remontowany statek
Remontowany statek

Podziel się:   Więcej

Historia tego statku jest ciekawa i burzliwa. Był statkiem pilotowym, brał udział w działaniach wojennych pod Dunkierką i w Normandii. Był tu nawet kiedyś nocny klub.

Półtora roku temu przetransportowano jednostkę z Anglii do Polski by w Szczecinie spędziła zasłużoną, spokojną i kolorową emeryturę.

By mógł stać się biurowcem Bembridge został gruntownie wyremontowany . Wymieniono blachy burt, zbudowano nowy pokład, odrestaurowano nadbudówkę i pomalowano jednostkę. Co ciekawe - praktycznie wszystkie jego elementy są oryginalne. To zasługa rozgłosu jaki zyskał dzięki pomysłowi nowych właścicieli by uruchomić tu biuro.

 Remont 86-letniego morskiego emeryta zakończy się za trzy miesiące.