• Wersja do druku
  • -AA+A

Nocny napad

11:28, 04.01.2014
Nocny napad Do mieszkania wtargnęli w nocy, wyłamując zamek w drzwiach wejściowych. Wyrwanego ze snu mężczyznę bili rękoma po całym ciele, po czym ukradli mu komputer i telefon komórkowy. Policjanci z Bierzwnika zatrzymali wszystkich trzech sprawców i odzyskali skradzione mienie. Postanowieniem sądu mężczyźni podejrzani o dokonanie rozboju pozostaną pod dozorem policji.

Do mieszkania wtargnęli w nocy, wyłamując zamek w drzwiach wejściowych. Wyrwanego ze snu mężczyznę bili rękoma po całym ciele, po czym ukradli mu komputer i telefon komórkowy. Policjanci z Bierzwnika zatrzymali wszystkich trzech sprawców i odzyskali skradzione mienie. Postanowieniem sądu mężczyźni podejrzani o dokonanie rozboju pozostaną pod dozorem policji.

Nocny napad, zdj.: KWP Szczecin
Nocny napad, zdj.: KWP Szczecin

Podziel się:   Więcej
Napastnicy zaatakowali 30-letniego mieszkańca gminy Bierzwnik trzy godziny po północy. Do mieszkania dostali się wyłamując zamek w drzwiach wejściowych. Zaskoczony i zaspany mężczyzna nie próbował się bronić tym bardziej, że nieproszeni goście mieli przewagę liczebną. Bili go rękoma po całym ciele, powodując liczne zasinienia i zadrapania. Później ukradli z mieszkania komputer i telefon komórkowy o wartości około 2600 zł.

Jak ustalili policjanci - napastnikami byli trzej mieszkańcy gminy Bierzwnik w wieku od 17 do 25 lat. W piwnicy budynku zamieszkałego przez najmłodszego z nich mundurowi znaleźli skradzione przedmioty. Mężczyznom przedstawiono zarzuty z art. 280 § 1 kk. Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.