• Wersja do druku
  • -AA+A

Znaleziono ciało 17-latki

16:44, 18.07.2013
Znaleziono ciało 17-latki Znaleziono ciało 17-latki, która w środę utonęła w Parsęcie w pobliżu Kołobrzegu. Nastolatka brała udział w spływie kajakowym zorganizowanym dla mieszkańców Gościna przez księdza z tamtejszej parafii i pracownicę Urzędu Gminy.

Znaleziono ciało 17-latki, która w środę utonęła w Parsęcie w pobliżu Kołobrzegu. Nastolatka brała udział w spływie kajakowym zorganizowanym dla mieszkańców Gościna przez księdza z tamtejszej parafii i pracownicę Urzędu Gminy.

Znaleziono ciało 17-latki
Znaleziono ciało 17-latki

Podziel się:   Więcej
Wał na Pyszce, tak nazywany jest odcinek Parsęty, na którym doszło do tragedii. To tam znaleziono ciało dziewczyny. W akcji poszukiwawczej brali udział strażacy i płetwonurkowie. Użyto sonara i robota do poszukiwań podwodnych.

W tej sprawie wiele jest do wyjaśnienia. Między innymi to, czy niepotrafiąca pływać nastolatka miała na sobie kapok. Zeznania świadków są ze sobą sprzeczne. Wiadomo jednak, że policja zabezpieczyła tyle kapoków ilu było uczestników spływu. W tym ten należący do dziewczyny.

Policja zbada też kto i w jakiej mierze był odpowiedzialny za organizację i zabezpieczenie spływu, w którym oprócz dorosłych brały udział dwie piętnastolatki i siedemnastolatka.