• Wersja do druku
  • -AA+A

Redakcja w Szczecinie

13:36, 01.02.2012
Redakcja w Szczecinie


Podziel się:   Więcej
Michał Fit
Kierownikiem Kroniki jest Michał Fit.


Aleksandra Białek-Kuczys
Aleksandra Białek-Kuczys.

Dziennikarka z 13-letnim stażem. Karierę zaczynała jako reporterka w Kronice, potem dołączyła do zespołu realizującego popularny program interwencyjny Wokół Nas. Autorka reportaży ukazujących się na antenie regionalnej i ogólnopolskiej, wydawczyni programu informacyjnego. Od stycznia 2012r. do marca 2013r. szefowa Kroniki. Z wykształcenia prawniczka, z zamiłowania tropicielka... niezwykłych historii ludzkich. Zdobywczyni nagród na Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim za programy społeczne i ekologiczne. Kocha dziennikarstwo za codzienne wyzwania, jakie niesie ten zawód, za to, że wymaga niekonwencjonalnego podejścia do życia i siebie. Cel zawodowy – poszerzać grono "nałogowców informacji regionalnych", czyli widzów, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez obejrzenia Kroniki. Cel prywatny – pokonać strach przed lataniem i udać się w podróż dookoła świata, niekoniecznie w 80 dni.

E-mail: aleksandra.bialek-kuczys@tvp.pl
Tel. 91 48 10 198
Joanna Matraś-Ostrowska
Joanna Matraś-Ostrowska

Absolwentka filologii polskiej, ze szczecińskim oddziałem TVP związana od 1995 roku (wcześniej z TVP Bydgoszcz). Przez wiele lat reporterka Kroniki, autorka międzynarodowego magazynu państw nadbałtyckich "Mare Balticum" i prowadząca rozmowy. Dziś głównie wydawca programów informacyjnych, w 2007 roku wyróżniona 1. nagrodą w kategorii Najlepszy Wydawca Programu Informacyjnego w Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP. Zawodowo i nie tylko interesuje się polityką, prywatnie miłośniczka opery i dobrych filmów historycznych.

E-mail: joanna.matras@tvp.pl
Tel. 091 48 10 310
Mirosław Ostrowski
Mirosław Ostrowski

Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Z Telewizją Polską związany od 1994 roku. Reporter, współwydawca programów informacyjnych, autor "Sprawy Politycznej".

E-mail: miroslaw.ostrowski@tvp.pl
Tel. 091 48 10 310
Sebastian Napieraj
Sebastian Napieraj

Na co dzień reporter „Kroniki” TVP Szczecin oraz prowadzący programów: „Kalejdoskop", „Mówi się” i „Przypływ lata”. Ma na koncie dziennikarskie relacje na żywo do TVP 1, TVP 2 i TVP Info. W 2011 roku wyróżniony w kategorii „Telewizyjne odkrycie roku” podczas konkursu oddziałów terenowych TVP. Od tego roku współpracuje z telewizyjną Dwójką przy programie „Reporter Polski”. Zanim rozpoczął pracę w telewizji prowadził "brzycka, napieraj" impresariat, który zajmował się organizacją tras koncertowych skandynawskich artystów w Polsce. Ukończył politologię i doradztwo psychospołeczne na Uniwersytecie Szczecińskim.

E-mail: sebastian.napieraj@tvp.pl
Tel. 91 48 10 313
Marek Mucha
Marek Mucha

Marek Mucha - rocznik 1982, rodowity szczeciniani. Z TVP związany od 2008 roku. Dziennikarz redakcji "Kroniki". Autor tematów gospodarczych, politycznych, miejskich. Współtworzył program "Aktywni Rodzice".

Absolwent Nauk Politycznych na Uniwerstyecie Szczecińskim, część studiów odbył w Paryżu na Universite de Cergy Pontoise.

Twórca pierwszej w Polsce Studenckiej Telewizji Internetowej "Nius". Absolwent kierunku realizacja TV na PWSFTViT w Łodzi.

Poza TVP, m.in autor teledysków dla zespołów The Analogs, Skambomambo, Anti Dread, INNI.

E-mail: marek.mucha@tvp.pl
Tel. 91 48 10 311
Joanna Kałużna-Reimer
Joanna Kałużna-Reimer

Z Telewizją Polską związana od 1997 roku.
Z wykształcenia historyk, choć zawodowo tej wiedzy nigdy nie miała okazji wykorzystywać.
Pracuje w redakcji Kroniki, przez te wszystkie lata próbując wszystkiego: pracy reporterskiej, wydawania programu, relacjonowania na żywo ważnych wydarzeń z miasta i regionu. Niezależnie do tego jest autorką programów publicystycznych poświęconych osobom niepełnosprawnym. Wiodącym programem jest "Bez barier", który na antenie TVP Szczecin ukazuje się nieprzerwanie od 1998 roku. W międzyczasie były też: "Winda do Pracy" i "Niepełnosprawni wśród nas", a także felietony i reportaże na antenę lokalną i ogólnopolską. W 2009 została wyróżniona przez prezydenta Szczecina honorowym tytułem Mecenasa Osób Niepełnosprawnych, za "zaangażowanie w sprawy osób niepełnosprawnych". "Ta tematyka od zawsze jest bliska mojemu sercu i tak już pozostanie, bez względu na wszystko" – mówi. Prywatnie mama dwójki dzieci.

E-mail: joanna.kaluzna@tvp.pl oraz bez.barier@tvp.pl
Tel. 91 48 10 312, 91 48 10 284
Dariusz Baranik
Dariusz Baranik

Z wykształcenia prawnik. W TVP Szczecin pracuje od 2001 r. Zawsze marzył o pracy w telewizji - by być dziennikarzem ale z braku kierunku studiów wybrał prawo – czego zresztą nie żałuje. Tek kierunek wybitnie pomaga w pracy dziennikarza. Autor wielu programów publicystycznych m.in. popularnego cyklu :Misja Gryf”. Od początku związany z redakcją „Kroniki”. Reporter i prezenter.

Prywatnie: Żona Klaudia oraz dwójka wspaniałych dzieciaków – Daria i Oskar. W wolnych chwilach czyta książki, ogląda dobre kino. Nie stroni też od gier komputerowych ale na to ma coraz mniej czasu. Interesuje się historią. Rekreacja i sport – uwielbia jeździć na rowerze i nurkować – najlepiej w Morzu Czerwonym. Z muzyki wybiera zasadniczo ciężkie brzmienia.

E-mail: dariusz.baranik@tvp.pl
Tel. 91 48 10 316
Jarosław Marendziak
Jarosław Marendziak

w Telewizji Polskiej S.A. oddział Szczecin pracuje od początku 1998 roku. Od zawsze pasjonował się sportem w każdej jego odmianie. Ukochanymi dyscyplinami pozostały jednak siatkówka i tenis ziemny. Sam stara się też sport uprawiać amatorsko - gra w piłkę, siatkówkę, badmintona, tenis, jeździ na nartach, na rowerze.

"Jeśli sam nie spróbowałeś danej dyscypliny choć raz, nigdy nie dowiesz się o co w niej tak na prawdę chodzi" - to zasada której wierny jest od początku.

W zawodowej pracy miał okazję pracować dla TVP przy największych widowiskach sportowych. Rozpoczynał od siatkarksiej Ligi Światowej, komentował największe tenisowe imprezy w kraju. Pracował przy igrzyskach olimpijskich. W trakcie Sydney i Aten był wydawcą programów w Warszawie, igrzyska w Turynie, Pekinie i Vancouwer obsługiwał już na miejscu, komentując m.in. siatkówkę plażową, strzelectwo, triathlon i curling.

Sport ma dla niego wartość zawsze taką samą, niezależnie czy dotyczy zawodowego, czy amatorskiego, dziecięcego, rodzinnego. Sam także stara się do familijnej zabawy namawiać. Organizował biegi z TVP Szczecin, które po przerwie wracają w tym roku do Szczecina.

Zobaczyć go można w Telewizji Szczecin w programach poświęconych sportowi: sobotnim Serwisie Sportowym i niedzielnym Magazynie Sportowym - zawsze o 22.00. Także w poniedziałki w Kronice Obrazie Dnia o 18.30.

Tel. 91 48 10 103
E-mail: jaroslaw.marendziak@tvp.pl
Ernest Saj
Ernest Saj

Moja przygoda z telewizją zaczęła się od... łowienia krabów na Alasce. W 2006 roku na kutrze rybackim nagrałem swój pierwszy amatorski film. Po powrocie z wyspy Kodiak dokończyłem studia na Akademii Morskiej i postanowiłem sprawdzić się w TVP Szczecin. Ta przygoda trwa już 4 lata. Realizuję się zawodowo, największą przyjemność daje mi możliwość pomocy ludziom, którzy przestali wierzyć w sprawiedliwość. Tematyka społeczna i interwencyjna to moja „działka” – i z tej dziedziny realizuję reportaże do programu z cyklu „Wokół Nas” jak również na antenę ogólnopolską (Magazyn Ekspresu Reporterów, Celownik, Telekurier, Raport z Polski…).

Latem 2011 roku towarzyszyłem z kamerą rodzicom 9-letniej Nikoli, którym norwescy urzędnicy zabrali dziecko i umieścili w rodzinie zastępczej, gdzie miało czekać na adopcję. Zdesperowani rodzice postanowili uwolnić dziecko za wszelką cenę. Na podstawie tej historii w Skandynawii powstał film dokumentalny pt. „Ucieczka z raju”. Jest to jeden z dwóch filmów z Polski, który w maju 2012 roku reprezentował nasz kraj na największym światowym festiwalu telewizji publicznych w australijskim Sydney.

E-mail: ernest.saj@tvp.pl
Tel. 91 48 10 314
Krzysztof Brylowski
Krzysztof Brylowski

Absolwent Politechniki Szczecińskiej. Przygodę z dziennikarstwem sportowym rozpoczął w 2000 roku, tworząc biuletyny meczowe: "Pogoń Gol", "Elita" i "Pogoń Fans". Z-ca redaktora naczelnego tygodnia "Pogoń Szczecin", współpracownik "Głosu Szczecińskiego", korespondent "Przeglądu Sportowego" i redaktor naczelny zachodniopomorskiego portalu sportowego "Ligowiec.net". Od 2009 roku dziennikarz sportowy TVP Szczecin. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Sportowych ‘AIPS’.

E-mail: krzysztof.brylowski@tvp.pl
Tel. 91 48 10 143
Fabian Zając
Fabian Zając

Przygodę z dziennikarstwem zacząłem już w liceum w szkolnej gazecie "Łomot" i telewizji kablowej Kołobrzeg. Pisałem także artykuły do lokalnej prasy - "Gazeta Kołobrzeska" i "Kulisy Kołobrzeskie". W trzeciej klasie liceum rozpocząłem współpracę z TVN 24. Po maturze przeniosłem się do Szczecina. Po praktykach byłem reporterem TVN 24 oddziału Szczecin. W stacji tej spędziłem blisko 6 lat. Pracowałem na rzecz TVN 24, FAKTÓW TVN, Uwagi TVN. W 2007 roku rozpocząłem pracę w TVP Szczecin. Najpierw Kronika i TVP Info. Obecnie odnajduję się w publicystyce. Od ponad roku realizuję reportaże dla Magazynu Ekspresu Reporterów. Mam na swoim koncie film dokumentalny "Zbuntowane Miasto" dotyczący wydarzeń Grudnia 70 w Szczecinie. Za reportaże "(NIE) jestem przestępcą" i "Na Wnuczka" dostałem nagrodę na PIK w 2011 roku.

E-mail: fabian.zajac@tvp.pl
Tel. 91 48 10 354
Jakub Pijanka
Jakub Pijanka

Urodzony w Świnoujściu, z wykształcenia politolog. O pracy w telewizji marzył od dziecka i udało się w czerwcu 2011 roku podczas castingu pokonał ponad 100 osób i się dostał. Na studiach pisał do studenckich gazet. Zajmuje się sprawami bieżącymi miasta i regionu, nietypowymi rocznicami i tzw. 'michałkami'.
Tel. 91 48 10 352
E-mail: jakub.pijanka@tvp.pl
Dariusz Sadowski
Dariusz Sadowski

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. W TVP SZCZECIN od grudnia 2009. Od dziecka marzył o pracy dziennikarza. Najczęściej zajmuje się szeroko pojętą kulturą, ale nie stroni również od innych tematów (zwłaszcza tzw. 'Michałków'). Zainteresowania: muzyka, film, piłka nożna, jazda na rowerze.
Mateusz Burdziński
Mateusz Burdziński

Rocznik 1986. Urodzony w Koszalinie, szczecinianin z wyboru. Absolwent filologii polskiej ze specjalnością dziennikarską na Uniwersytecie Szczecińskim. Dziennikarz "Kroniki" TVP Szczecin od lutego 2011 roku. Realizuję materiały o różnorodnej tematyce, ze szczególną satysfakcją te, które dotyczą problemów lokalnych społeczności, zmagań człowieka z (często bezduszną) machiną urzędniczą oraz absurdów życia codziennego.

Tel. 91 48 10 313
E-mail: mateusz.burdzinski@tvp.pl
Izabela Kozdraś
Izabela Kozdraś

Absolwentka politologii i studentka 5 roku Zarządzania Projektami Europejskimi na Uniwersytecie Szczecińskim. W TVP Szczecin pracuję od czerwca 2011 roku. Zajmuję się przede wszystkim tematami społecznymi i medycznymi. Wcześniej pracowała dla kampaninazywo.pl - aktualnie naTemat.pl. Była też stażystką w TVN24, oddział Szczecin.


E-mail: izabela.kozdras@tvp.pl
Tel. 91 48 10 355
Karolina Holka
Karolina Holka

Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością dziennikarską Uniwersytetu Szczecińskiego. Z TVP Szczecin związana od marca 2012 roku. O pracy dziennikarza marzyła od dziecka, teraz realizuje je w redakcji „Kroniki” - obserwując i komentując bieżące wydarzenia i problemy. Wierzy w to, że dobro powraca. W redakcji jej mentorem i wsparciem jest Marta Łaźniowska.


E-mail: karolina.holka@tvp.pl
Tel. 91 48 10 328
Magdalena Jagiełło
Magdalena Jagiełło-Kmieciak

Od 1994 roku dziennikarka, zajmująca się lokalną polityką, sprawami społeczno-gospodarczymi, miejskimi. Od 2006 roku wydawca Kroniki i Kroniki Obrazu Dnia, a także debat gospodarczych i gospodarczo-politycznych. Wydawca specjalnych wydań Kuriera INFO (Tall Ships’ Races, rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych).

W 2011 wydawca Kroniki ocenianej przez PIK, dzięki której Kronika została uznana najlepszym lokalnym programem informacyjnym w Polsce.

Szczecinianka, z wykształcenia filolog polski. Prywatnie: żona Andrzeja, mama Ewy oraz młoda, ale szczęśliwa babcia przecudownej Niny.

Hobby: książki, film, jazda na rowerze (do pierwszego upadku, potem entuzjazm mija).

E-mail: magdalena.jagiello@tvp.pl
Tel. 91 48 10 315
Bartosz Łyżwiński
Bartosz Łyżwiński

Z wykształcenia jestem historykiem, ale już jako mały chłopiec starałem się być tam gdzie coś się dzieję, wystarczyło, że usłyszałem sygnał pędzącego wozu strażackiego i biegłem na miejsce. Tak zostało do dziś. Świat informacji to mój świat i staram się przekazywać je Państwu.

Na co dzień pracuje w szczecińskim ośrodku TVP, ale relacjonowałem na żywo różne wydarzenia - także te zagraniczne - dla serwisów informacyjnych TVP INFO, „WIADOMOŚCI „ czy „PANORAMY„. To prawdziwy kalejdoskop zdarzeń, czasem przykrych, czasem tych radosnych.

Od 2013 r. współprowadzę ogólnopolski program informacyjny „CO NIESIE DZIEŃ„ emitowany na antenie TVP REGIONALNA. Miałem przyjemność prowadzić, także programy publicystyczne: „POTĘGA FUNDUSZY EUROPEJSKICH„, „EUROWIEŚ”, „NO TO JAZDA„, „JAZDA NA ROWER„, „EUROFARMER„.

Relacjonuje procesy sądowe, zajmuję się tematami społecznymi, absurdami urzędniczymi, które często potrafią zatruć życie niejednemu z NAS. Nie ma większej satysfakcji, od skutecznej interwencji w Państwa sprawach.
Tel. 91 48 10 276
E-mail: bartosz.lyzwinski@tvp.pl

Inne artykuły z działu