• Wersja do druku
  • -AA+A

Redakcja w Szczecinie

13:36, 01.02.2012
Redakcja w Szczecinie


Podziel się:   Więcej
Michał Fit
Kierownikiem Kroniki jest Michał Fit.


Aleksandra Białek-Kuczys
Aleksandra Białek-Kuczys.

Dziennikarka z 13-letnim stażem. Karierę zaczynała jako reporterka w Kronice, potem dołączyła do zespołu realizującego popularny program interwencyjny Wokół Nas. Autorka reportaży ukazujących się na antenie regionalnej i ogólnopolskiej, wydawczyni programu informacyjnego. Od stycznia 2012r. do marca 2013r. szefowa Kroniki. Z wykształcenia prawniczka, z zamiłowania tropicielka... niezwykłych historii ludzkich. Zdobywczyni nagród na Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim za programy społeczne i ekologiczne. Kocha dziennikarstwo za codzienne wyzwania, jakie niesie ten zawód, za to, że wymaga niekonwencjonalnego podejścia do życia i siebie. Cel zawodowy – poszerzać grono "nałogowców informacji regionalnych", czyli widzów, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez obejrzenia Kroniki. Cel prywatny – pokonać strach przed lataniem i udać się w podróż dookoła świata, niekoniecznie w 80 dni.

E-mail: aleksandra.bialek-kuczys@tvp.pl
Tel. 91 48 10 198
Joanna Matraś-Ostrowska
Joanna Matraś-Ostrowska

Absolwentka filologii polskiej, ze szczecińskim oddziałem TVP związana od 1995 roku (wcześniej z TVP Bydgoszcz). Przez wiele lat reporterka Kroniki, autorka międzynarodowego magazynu państw nadbałtyckich "Mare Balticum" i prowadząca rozmowy. Dziś głównie wydawca programów informacyjnych, w 2007 roku wyróżniona 1. nagrodą w kategorii Najlepszy Wydawca Programu Informacyjnego w Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP. Zawodowo i nie tylko interesuje się polityką, prywatnie miłośniczka opery i dobrych filmów historycznych.

E-mail: joanna.matras@tvp.pl
Tel. 091 48 10 310
Mirosław Ostrowski
Mirosław Ostrowski

Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Z Telewizją Polską związany od 1994 roku. Reporter, współwydawca programów informacyjnych, autor "Sprawy Politycznej".

E-mail: miroslaw.ostrowski@tvp.pl
Tel. 091 48 10 310
Sebastian Napieraj
Sebastian Napieraj

Na co dzień reporter „Kroniki” TVP Szczecin oraz prowadzący programów: „Kalejdoskop", „Mówi się” i „Przypływ lata”. Ma na koncie dziennikarskie relacje na żywo do TVP 1, TVP 2 i TVP Info. W 2011 roku wyróżniony w kategorii „Telewizyjne odkrycie roku” podczas konkursu oddziałów terenowych TVP. Od tego roku współpracuje z telewizyjną Dwójką przy programie „Reporter Polski”. Zanim rozpoczął pracę w telewizji prowadził "brzycka, napieraj" impresariat, który zajmował się organizacją tras koncertowych skandynawskich artystów w Polsce. Ukończył politologię i doradztwo psychospołeczne na Uniwersytecie Szczecińskim.

E-mail: sebastian.napieraj@tvp.pl
Tel. 91 48 10 313
Marek Mucha
Marek Mucha

Marek Mucha - rocznik 1982, rodowity szczeciniani. Z TVP związany od 2008 roku. Dziennikarz redakcji "Kroniki". Autor tematów gospodarczych, politycznych, miejskich. Współtworzył program "Aktywni Rodzice".

Absolwent Nauk Politycznych na Uniwerstyecie Szczecińskim, część studiów odbył w Paryżu na Universite de Cergy Pontoise.

Twórca pierwszej w Polsce Studenckiej Telewizji Internetowej "Nius". Absolwent kierunku realizacja TV na PWSFTViT w Łodzi.

Poza TVP, m.in autor teledysków dla zespołów The Analogs, Skambomambo, Anti Dread, INNI.

E-mail: marek.mucha@tvp.pl
Tel. 91 48 10 311
Joanna Kałużna-Reimer
Joanna Kałużna-Reimer

Z Telewizją Polską związana od 1997 roku.
Z wykształcenia historyk, choć zawodowo tej wiedzy nigdy nie miała okazji wykorzystywać.
Pracuje w redakcji Kroniki, przez te wszystkie lata próbując wszystkiego: pracy reporterskiej, wydawania programu, relacjonowania na żywo ważnych wydarzeń z miasta i regionu. Niezależnie do tego jest autorką programów publicystycznych poświęconych osobom niepełnosprawnym. Wiodącym programem jest "Bez barier", który na antenie TVP Szczecin ukazuje się nieprzerwanie od 1998 roku. W międzyczasie były też: "Winda do Pracy" i "Niepełnosprawni wśród nas", a także felietony i reportaże na antenę lokalną i ogólnopolską. W 2009 została wyróżniona przez prezydenta Szczecina honorowym tytułem Mecenasa Osób Niepełnosprawnych, za "zaangażowanie w sprawy osób niepełnosprawnych". "Ta tematyka od zawsze jest bliska mojemu sercu i tak już pozostanie, bez względu na wszystko" – mówi. Prywatnie mama dwójki dzieci.

E-mail: joanna.kaluzna@tvp.pl oraz bez.barier@tvp.pl
Tel. 91 48 10 312, 91 48 10 284
Dariusz Baranik
Dariusz Baranik

Z wykształcenia prawnik. W TVP Szczecin pracuje od 2001 r. Zawsze marzył o pracy w telewizji - by być dziennikarzem ale z braku kierunku studiów wybrał prawo – czego zresztą nie żałuje. Tek kierunek wybitnie pomaga w pracy dziennikarza. Autor wielu programów publicystycznych m.in. popularnego cyklu :Misja Gryf”. Od początku związany z redakcją „Kroniki”. Reporter i prezenter.

Prywatnie: Żona Klaudia oraz dwójka wspaniałych dzieciaków – Daria i Oskar. W wolnych chwilach czyta książki, ogląda dobre kino. Nie stroni też od gier komputerowych ale na to ma coraz mniej czasu. Interesuje się historią. Rekreacja i sport – uwielbia jeździć na rowerze i nurkować – najlepiej w Morzu Czerwonym. Z muzyki wybiera zasadniczo ciężkie brzmienia.

E-mail: dariusz.baranik@tvp.pl
Tel. 91 48 10 316
Jarosław Marendziak
Jarosław Marendziak

w Telewizji Polskiej S.A. oddział Szczecin pracuje od początku 1998 roku. Od zawsze pasjonował się sportem w każdej jego odmianie. Ukochanymi dyscyplinami pozostały jednak siatkówka i tenis ziemny. Sam stara się też sport uprawiać amatorsko - gra w piłkę, siatkówkę, badmintona, tenis, jeździ na nartach, na rowerze.

"Jeśli sam nie spróbowałeś danej dyscypliny choć raz, nigdy nie dowiesz się o co w niej tak na prawdę chodzi" - to zasada której wierny jest od początku.

W zawodowej pracy miał okazję pracować dla TVP przy największych widowiskach sportowych. Rozpoczynał od siatkarksiej Ligi Światowej, komentował największe tenisowe imprezy w kraju. Pracował przy igrzyskach olimpijskich. W trakcie Sydney i Aten był wydawcą programów w Warszawie, igrzyska w Turynie, Pekinie i Vancouwer obsługiwał już na miejscu, komentując m.in. siatkówkę plażową, strzelectwo, triathlon i curling.

Sport ma dla niego wartość zawsze taką samą, niezależnie czy dotyczy zawodowego, czy amatorskiego, dziecięcego, rodzinnego. Sam także stara się do familijnej zabawy namawiać. Organizował biegi z TVP Szczecin, które po przerwie wracają w tym roku do Szczecina.

Zobaczyć go można w Telewizji Szczecin w programach poświęconych sportowi: sobotnim Serwisie Sportowym i niedzielnym Magazynie Sportowym - zawsze o 22.00. Także w poniedziałki w Kronice Obrazie Dnia o 18.30.

Tel. 91 48 10 103
E-mail: jaroslaw.marendziak@tvp.pl
Ernest Saj
Ernest Saj

Moja przygoda z telewizją zaczęła się od... łowienia krabów na Alasce. W 2006 roku na kutrze rybackim nagrałem swój pierwszy amatorski film. Po powrocie z wyspy Kodiak dokończyłem studia na Akademii Morskiej i postanowiłem sprawdzić się w TVP Szczecin. Ta przygoda trwa już 4 lata. Realizuję się zawodowo, największą przyjemność daje mi możliwość pomocy ludziom, którzy przestali wierzyć w sprawiedliwość. Tematyka społeczna i interwencyjna to moja „działka” – i z tej dziedziny realizuję reportaże do programu z cyklu „Wokół Nas” jak również na antenę ogólnopolską (Magazyn Ekspresu Reporterów, Celownik, Telekurier, Raport z Polski…).

Latem 2011 roku towarzyszyłem z kamerą rodzicom 9-letniej Nikoli, którym norwescy urzędnicy zabrali dziecko i umieścili w rodzinie zastępczej, gdzie miało czekać na adopcję. Zdesperowani rodzice postanowili uwolnić dziecko za wszelką cenę. Na podstawie tej historii w Skandynawii powstał film dokumentalny pt. „Ucieczka z raju”. Jest to jeden z dwóch filmów z Polski, który w maju 2012 roku reprezentował nasz kraj na największym światowym festiwalu telewizji publicznych w australijskim Sydney.

E-mail: ernest.saj@tvp.pl
Tel. 91 48 10 314
Krzysztof Brylowski
Krzysztof Brylowski

Absolwent Politechniki Szczecińskiej. Przygodę z dziennikarstwem sportowym rozpoczął w 2000 roku, tworząc biuletyny meczowe: "Pogoń Gol", "Elita" i "Pogoń Fans". Z-ca redaktora naczelnego tygodnia "Pogoń Szczecin", współpracownik "Głosu Szczecińskiego", korespondent "Przeglądu Sportowego" i redaktor naczelny zachodniopomorskiego portalu sportowego "Ligowiec.net". Od 2009 roku dziennikarz sportowy TVP Szczecin. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Sportowych ‘AIPS’.

E-mail: krzysztof.brylowski@tvp.pl
Tel. 91 48 10 143
Fabian Zając
Fabian Zając

Przygodę z dziennikarstwem zacząłem już w liceum w szkolnej gazecie "Łomot" i telewizji kablowej Kołobrzeg. Pisałem także artykuły do lokalnej prasy - "Gazeta Kołobrzeska" i "Kulisy Kołobrzeskie". W trzeciej klasie liceum rozpocząłem współpracę z TVN 24. Po maturze przeniosłem się do Szczecina. Po praktykach byłem reporterem TVN 24 oddziału Szczecin. W stacji tej spędziłem blisko 6 lat. Pracowałem na rzecz TVN 24, FAKTÓW TVN, Uwagi TVN. W 2007 roku rozpocząłem pracę w TVP Szczecin. Najpierw Kronika i TVP Info. Obecnie odnajduję się w publicystyce. Od ponad roku realizuję reportaże dla Magazynu Ekspresu Reporterów. Mam na swoim koncie film dokumentalny "Zbuntowane Miasto" dotyczący wydarzeń Grudnia 70 w Szczecinie. Za reportaże "(NIE) jestem przestępcą" i "Na Wnuczka" dostałem nagrodę na PIK w 2011 roku.

E-mail: fabian.zajac@tvp.pl
Tel. 91 48 10 354
Jakub Pijanka
Jakub Pijanka

Urodzony w Świnoujściu, z wykształcenia politolog. O pracy w telewizji marzył od dziecka i udało się w czerwcu 2011 roku podczas castingu pokonał ponad 100 osób i się dostał. Na studiach pisał do studenckich gazet. Zajmuje się sprawami bieżącymi miasta i regionu, nietypowymi rocznicami i tzw. 'michałkami'.
Tel. 91 48 10 352
E-mail: jakub.pijanka@tvp.pl
Dariusz Sadowski
Dariusz Sadowski

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. W TVP SZCZECIN od grudnia 2009. Od dziecka marzył o pracy dziennikarza. Najczęściej zajmuje się szeroko pojętą kulturą, ale nie stroni również od innych tematów (zwłaszcza tzw. 'Michałków'). Zainteresowania: muzyka, film, piłka nożna, jazda na rowerze.
Mateusz Burdziński
Mateusz Burdziński

Rocznik 1986. Urodzony w Koszalinie, szczecinianin z wyboru. Absolwent filologii polskiej ze specjalnością dziennikarską na Uniwersytecie Szczecińskim. Dziennikarz "Kroniki" TVP Szczecin od lutego 2011 roku. Realizuję materiały o różnorodnej tematyce, ze szczególną satysfakcją te, które dotyczą problemów lokalnych społeczności, zmagań człowieka z (często bezduszną) machiną urzędniczą oraz absurdów życia codziennego.

Tel. 91 48 10 313
E-mail: mateusz.burdzinski@tvp.pl
Izabela Kozdraś
Izabela Kozdraś

Absolwentka politologii i studentka 5 roku Zarządzania Projektami Europejskimi na Uniwersytecie Szczecińskim. W TVP Szczecin pracuję od czerwca 2011 roku. Zajmuję się przede wszystkim tematami społecznymi i medycznymi. Wcześniej pracowała dla kampaninazywo.pl - aktualnie naTemat.pl. Była też stażystką w TVN24, oddział Szczecin.


E-mail: izabela.kozdras@tvp.pl
Tel. 91 48 10 355
Karolina Holka
Karolina Holka

Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością dziennikarską Uniwersytetu Szczecińskiego. Z TVP Szczecin związana od marca 2012 roku. O pracy dziennikarza marzyła od dziecka, teraz realizuje je w redakcji „Kroniki” - obserwując i komentując bieżące wydarzenia i problemy. Wierzy w to, że dobro powraca. W redakcji jej mentorem i wsparciem jest Marta Łaźniowska.


E-mail: karolina.holka@tvp.pl
Tel. 91 48 10 328
Magdalena Jagiełło
Magdalena Jagiełło-Kmieciak

Od 1994 roku dziennikarka, zajmująca się lokalną polityką, sprawami społeczno-gospodarczymi, miejskimi. Od 2006 roku wydawca Kroniki i Kroniki Obrazu Dnia, a także debat gospodarczych i gospodarczo-politycznych. Wydawca specjalnych wydań Kuriera INFO (Tall Ships’ Races, rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych).

W 2011 wydawca Kroniki ocenianej przez PIK, dzięki której Kronika została uznana najlepszym lokalnym programem informacyjnym w Polsce.

Szczecinianka, z wykształcenia filolog polski. Prywatnie: żona Andrzeja, mama Ewy oraz młoda, ale szczęśliwa babcia przecudownej Niny.

Hobby: książki, film, jazda na rowerze (do pierwszego upadku, potem entuzjazm mija).

E-mail: magdalena.jagiello@tvp.pl
Tel. 91 48 10 315

Inne artykuły z działu