Strona główna » Dobroszyce: mężczyzna molestował niepełnosprawne intelektualnie 15-latki?
  • Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Dobroszyce: mężczyzna molestował niepełnosprawne intelektualnie 15-latki?

19:47, 14.03.2014
  Jadwiga Jarzębowicz, rumi;   TVP Wrocław
Dobroszyce: mężczyzna molestował niepełnosprawne intelektualnie 15-latki? Podopieczne Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Caritas w Dobroszycach były molestowane przez 38-letniego mieszkańca tej miejscowości, Krzysztofa Ż. Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy skierowała już wniosek do sądu o zatrzymanie podejrzanego.

Podopieczne Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Caritas w Dobroszycach były molestowane przez 38-letniego mieszkańca tej miejscowości, Krzysztofa Ż. Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy skierowała już wniosek do sądu o zatrzymanie podejrzanego.

(fot. TVP)
(fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
Ośrodek w Dobroszycach opiekuje się prawie setką uczniów niepełnosprawnych intelektualnie. Większość dzieci mieszka w internacie i nie wolno im samym opuszczać domu. Jak się okazało, dwie piętnastolatki podejmowały samodzielne i niebezpieczne wycieczki. Nie wiadomo w jaki sposób poznały Krzysztofa Ż.

Wychowawcy zaniepokoili się informacjami i obserwacjami zachowania wychowanek. Nie mogę podać szczegółów, ale zareagowali natychmiast. Poinformowali mnie i powiadomili organy ścigania – powiedziała Małgorzata Jesionek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobroszycach.

Zatrzymanemu mężczyźnie prokuratura przedstawiła poważne zarzuty. – Dotyczą one czynności seksualnych z udziałem osób małoletnich oraz z wykorzystaniem ich nieporadności życiowej – wyjaśnia Marcin Firko, zastępca prokuratora rejonowego w Oleśnicy.

Piętnastolatki były już przesłuchiwane. Dlaczego jednak w ogóle doszło do niebezpiecznej sytuacji? – Jesteśmy cały czas czujni – mówi Małgorzata Jesionek. W takich miejscowościach jak Dobroszyce mieszkańcy są czujni i widzą wszystko. A ich wersja jest inna od tej podawanej przez opiekunów ośrodka.

Wychodzą, dokuczają, dzwonią do drzwi – mówi o wychowankach ośrodka Jerzy Bińkowski z Dobroszyc. – Chodzą same i z opiekunami, ale przeważnie same. Zbierają pety, aż niefajnie patrzeć – dodaje Helena Kryczka.

Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy ustala czy krąg osób pokrzywdzonych nie jest większy. W Ośrodku Caritas mieści się także dom opieki dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, w większości są to dawni wychowankowie ośrodka wychowawczego.
 
 
 
...
 
źródło: TVP Wrocław