Strona główna » 22. Finał WOŚP
 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

22. Finał WOŚP

19:49, 25.12.2013
  df;   TVP Lublin
22. Finał WOŚP Na pomoc liczy rodzina Weroniki, a „Na ratunek" to hasło 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia w całej Polsce tysiące wolontariuszy będą zbierać pieniądze dla oddziałów geriatrycznych i dziecięcej medycyny ratunkowej.

Na pomoc liczy rodzina Weroniki, a „Na ratunek" to hasło 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia w całej Polsce tysiące wolontariuszy będą zbierać pieniądze dla oddziałów geriatrycznych i dziecięcej medycyny ratunkowej.

(fot. wosp.org.pl)
(fot. wosp.org.pl)

Podziel się:   Więcej
Dziecięcy Szpital Kliniczny od 15 lat otrzymuje wsparcie i wciąż lista niezbędnego sprzętu jest długa. Na niej znajduje się m.in. ultrasonograf do szybkiej diagnostyki, mikroanalizator krwi, radiologiczna stacja diagnostyczna, respirator stacjonarny i transportowy. To sprzęt – jak mówią nam w DSK – zaliczany dziś do standardowego wyposażenia każdego szpitala.

Lekarze z Dziecięcego Szpitala Klinicznego podkreślają: im lepszy sprzęt mają do dyspozycji, tym skuteczniej mogą pomóc małym pacjentom. Potrzeb jest wciąż wiele. Lubelscy lekarze marzą m.in. o nowoczesnym aparacie rentgenowskim umożliwiającym wykonywanie zdjęć podczas zabiegu lub przy łóżku chorego, którego nie można transportować. Kosztuje ponad 450 tysięcy złotych.

Serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są już w lubelskim DSK na sprzęcie wartym ponad 8 milionów złotych. Jednak aparatura się zużywa a szpitala z własnych funduszy nie stać na zakup kosztownego sprzętu czy wyposażenia sal operacyjnych. Dlatego tak cenne jest wsparcie udzielane przez fundacje Jerzego Owsiaka.

Finał 22. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowano na 12 stycznia. W Lublinie do akcji już zgłosiło się 400 wolontariuszy.

Podczas ubiegłorocznego finału WOŚP w całej Polsce zebrano ponad 50 milionów złotych. Pieniądze trafiły na zakup sprzętu medycznego dla dzieci. Ponad 20 milionów zł z tej kwoty przeznaczono także, po raz pierwszy, na doposażenie oddziałów geriatrycznych.
 
 
 
...
 
źródło: TVP Lublin