• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wkrótce nowa edycja Wielkiego Testu z Historii - „1939. Zaczęło się w Polsce”

12:52, 10.08.2009
Wkrótce nowa edycja Wielkiego Testu z Historii - „1939. Zaczęło się w Polsce” Kolejna edycja Wielkiego Testu z Historii w poniedziałek 31 sierpnia w TVP1. Tematem trzeciej edycji konkursu będą Polska i Polacy w II wojnie światowej.

Kolejna edycja Wielkiego Testu z Historii w poniedziałek 31 sierpnia w TVP1. Tematem trzeciej edycji konkursu będą Polska i Polacy w II wojnie światowej.

Wielki Test z Historii - „1939. Zaczęło się w Polsce”
Wielki Test z Historii - „1939. Zaczęło się w Polsce”

Powiązane artykuły


Podziel się:   Więcej

W tym roku przypada 70 rocznica wybuchu II wojny światowej. Chcąc przypomnieć wydarzenia, których początek miał miejsce w Polsce we wrześniu 1939 roku, TVP1 przygotowuje trzecią edycję testu z historii. Wziąć w nim udział będą mogli ponownie chętni z całej Polski, zaś z pytaniami przygotowanymi przez ekspertów zmierzą się w telewizyjnym studio zaproszeni goście i gwiazdy. Wielki Test z Historii „1939. Zaczęło się w Polsce” odbędzie się tym razem nie w Krakowie, a w Gdańsku. Szczegóły oraz regulamin już wkrótce.

 Dotychczas odbyły się dwie edycje Wielkiego Testu z Historii. Pierwsza poświęcona była odzyskaniu przez Polskę niepodległości i historii młodego państwa do momentu uchwalenia Małej Konstytucji. Druga dotyczyła pontyfikatu i życia papieża Jana Pawła II. Zwycięzcami obu edycji testu spośród gwiazd odpowiadających na pytania w studio na Woronicza byli sportowcy: Szymon Kołecki i Radek Zawrotniak. Wśród uczestników w Krakowie, którzy rozwiązując test grali jednocześnie o nagrodę pieniężną - 50 tys. złotych - najlepsi w poszczególnych edycjach testu byli p. Witold Więcek i p. Mariusz Solecki.