• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Epokowy pokaz mody: "Marie na Królewskim Dworze"

11:37, 17.05.2013
Epokowy pokaz mody: "Marie na Królewskim Dworze" Epokowy pokaz mody: "Marie na Królewskim Dworze" w wykonaniu wilanowskich Debiutantek odbędzie się w Noc Muzeów 18 maja b.r. o godz. 21. 00. na dziedzińcu Muzeum Pałac w Wilanowie.

Epokowy pokaz mody: "Marie na Królewskim Dworze" w wykonaniu wilanowskich Debiutantek odbędzie się w Noc Muzeów 18 maja b.r. o godz. 21. 00. na dziedzińcu Muzeum Pałac w Wilanowie.

Epokowy pokaz mody: "Marie na Królewskim Dworze" (fot. mat. prasowe)
Epokowy pokaz mody: "Marie na Królewskim Dworze" (fot. mat. prasowe)

Podziel się:   Więcej
Pokaz uświetniający m.in. 330 rocznicę zwycięstwa Jana III Sobieskiego w Bitwie pod Wiedniem, przeniesie widzów w dawne lata modowych rządów: krynolin, falbanek, haftów i koronek.

Na specjalnie wybudowanym wybiegu będzie można zobaczyć stylizacje inspirowane strojami dam sprzed wieków – królowej Marii Kazimiery a także Marii Walewskiej oraz kolekcje współczesne, będące dziełem absolwentów i studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie (Justyna Chruślicka, Sylwia Lewandowska, Jonatan Kilczewski, Aleksandra Gubińska, Katarzyna Biskup, Magdalena Waszewska , Emilia Aleksandrowicz, Aleksandra Sulżyńska, Anna Kopeć, Natalia Śmigielska, Katarzyna Sałdak).

Pokazowi będą towarzyszyły fragmenty siedemnastowiecznego oratorium Alessandra Melaniego pt. Golia abbattuto, które zostało skomponowane po zwycięstwie w 1683 roku, na specjalne zamówienie papieża, jako uznanie dla odwagi i szlachetności polskiego króla.
 
Na epokowy pokaz mody „Marie na Królewskim Dworze” zapraszają : Muzeum Pałac w Wilanowie, Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy, Stowarzyszenie Akademia Wilanowska, MSKPU oraz Kurator Programu Agnieszka Michalczyk.

Pokaz poprowadzą aktorzy: Olga Bończyk i Tomasz Bednarek.