• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Koncert półfinałowy 9. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty

15:35, 26.04.2013
Koncert półfinałowy 9. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty 4 maja o godz. 11.00, w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich w Warszawie, odbędzie się koncert półfinałowy 9. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Zwycięzcy półfinału wystąpią 8 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie. Razem z nimi zaśpiewają: Kayah, Sylwia Grzeszczak, Katarzyna Groniec, Grzegorz Turnau, Ryszard Rynkowski i Mrozu.

4 maja o godz. 11.00, w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich w Warszawie, odbędzie się koncert półfinałowy 9. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Zwycięzcy półfinału wystąpią 8 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie. Razem z nimi zaśpiewają: Kayah, Sylwia Grzeszczak, Katarzyna Groniec, Grzegorz Turnau, Ryszard Rynkowski i Mrozu.

Kto zaśpiewa z Kayah i Grzegorzem Turnauem w Krakowie? (fot. TVP)
Kto zaśpiewa z Kayah i Grzegorzem Turnauem w Krakowie? (fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
Do tegorocznej edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki zgłosiły się 222 osoby. Jury wybrało spośród nich 31 wokalistów, którzy wezmą udział w koncercie półfinałowym w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Najlepsza dwunastka (6 osób w kategorii dziecięcej – do 16 lat i 6 osób w kategorii dorosłych – powyżej 16 lat) weźmie udział w wielkim finale, który odbędzie się 8 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie. Jak co roku finalistom Festiwalu towarzyszyć będą uznani artyści. Dotąd byli to m.in.: Anna Maria Jopek, Krystyna Prońko, Hanna Banaszak, Edyta Bartosiewicz, Katarzyna Nosowska, Ewelina Flinta, Grzegorz Turnau, Grzegorz Markowski, Paweł Kukiz, Artur Rojek, Andrzej Sikorowski, Zbigniew Wodecki i Budka Suflera. W czasie tegorocznej edycji będą to: Kayah, Sylwia Grzeszczak, Katarzyna Groniec, Grzegorz Turnau, Ryszard Rynkowski i Mrozu.

Koncert półfinałowy w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich w Warszawie rozpocznie się o godz. 11.00. Poprowadzą go Anna Dymna i Anna Popek. Wokalne zmagania oceniać będzie jury w składzie: Ewelina Flinta, Magdalena Smalara, Barbara Wrzesińska, Jarosław Kilian, Wojciech Malajkat oraz Magdalena Waligórska (juror sekretarz).

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Warszawy oraz osoby, które spędzą długi weekend w stolicy, do udziału w tym muzycznym wydarzeniu. Wstęp na koncert jest wolny.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty jest adresowany do utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych. Zwycięzcy Festiwalu otrzymują Statuetki Zaczarowanego Ptaszka i stypendia, które pozwalają im na doskonalenie umiejętności wokalnych: I miejsce – 24 tys. zł, II – 10 tys. zł, III – 5 tys. zł. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury. Dotąd zasiedli w nim m.in.: Zbigniew Preisner, Andrzej Seweryn, Andrzej Zarycki, Włodzimierz Korcz, Jan Kanty Pawluśkiewicz i Ewa Błaszczyk. Przebieg festiwalowych zmagań – jak co roku – relacjonować będzie TVP2. Finałowe koncerty zobaczyło łącznie ponad 27 milionów telewidzów. Więcej informacji na temat Festiwalu znajduje się pod adresem www.zaczarowana.pl.

Organizatorami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty są Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko i Telewizja Polska SA.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

Partnerzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury

Partnerem koncertu półfinałowego jest Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Komitet Honorowy Festiwalu: Jerzy Miller – Wojewoda Małopolski, Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa, Władysław Kosiniak-Kamysz – Minister Pracy i Polityki Społecznej, Jarosław Duda – Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.