• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

VI Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni

11:44, 20.05.2013
VI Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni Ponad sto zgłoszeń wpłynęło na VI Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który odbędzie się 21-23 maja w Hali Widowiskowo – Sportowej.Komisja pod przewodnictwem Marka Piekarczyka wybrała wykonawców, którzy wezmą udział w przesłuchaniach konkursowych. Uczestnicy wystąpią w trzech kategoriach - integracyjne duety, soliści oraz zespoły muzyczne i szkolne chóry.

Ponad sto zgłoszeń wpłynęło na VI Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który odbędzie się 21-23 maja w Hali Widowiskowo – Sportowej.Komisja pod przewodnictwem Marka Piekarczyka wybrała wykonawców, którzy wezmą udział w przesłuchaniach konkursowych. Uczestnicy wystąpią w trzech kategoriach - integracyjne duety, soliści oraz zespoły muzyczne i szkolne chóry.

VI Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni (fot. TVP)
VI Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni (fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
Zgłoszenia były przyjmowane przez blisko dwa miesiące. Procedura nie była skomplikowana, wystarczyło przesłać dowolne nagranie, wykonane nawet telefonem komórkowym. Jakość nie miała znaczenia, liczył się pomysł muzyczny i interpretacja utworu. Zainteresowanie jest coraz większe. Mamy zgłoszenia z całej Polski, od Szczecina, poprzez Jarocin, Lublin, Mielec i Zamość. Będą też uczniowie z niemieckich szkół specjalnych – mówi dyrektor Ośrodka Teresa Jaszczyńska.

Osoby, które zostaną zakwalifikowane do kategorii „integracyjne duety” będą miały dodatkowo możliwość uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez znakomitych polskich artystów. Nazwiska mówią same za siebie: Adrianna Biedrzyńska, Ania Rusowicz, Artur Barciś, Dorota Osińska, Marek Jackowski i Marek Piekarczyk. Zajęcia będą odbywały się w pomieszczeniach Ośrodka – Warsztaty, to ostatni, dwudniowy etap przygotowania do występów przed komisją festiwalową i publicznością. Uczniowie niepełnosprawni oraz ich zdrowi rówieśnicy, dobrani w pary na podstawie przesłanych nagrań będą opracowywać wspólne wykonanie wybranych przez siebie piosenek. Ta kategoria najbardziej obrazuje przesłanie festiwalu. To nauka nie tylko muzyki, ale zrozumienia i tolerancji – wyjaśnia wicedyrektor Jerzy Turek.

Tym razem część festiwalowa, z udziałem publiczności, została zaplanowana na 23 maja. Odbędzie się w Hali Widowiskowo - Sportowej. Podczas uroczystego rozpoczęcia piosenki dedykowane dzieciom zaśpiewa Dorota Osińska. Później uczestnicy w ramach przesłuchań konkursowych zaprezentują własne aranżacje utworów muzycznych.

O godzinie 17.00 rozpocznie się Festiwalowa Gala Laureatów. Wypełni ją koncert wyróżnionych uczestników, recital Artura Barcisia oraz koncert finalistów programu TVP2 „The Voice of Poland”, których zaprosił Marek Piekarczyk.

Wystąpi Dorota Osińska z zespołem oraz Magdalena Bałdych, Barbara Janyga, Kinga Kutrzuba, Jakub Hutek i Juliusz Kamil. Regulamin dostępny w załączniku (regulamin)

Program:
21-22 maja 2013r.
Warsztaty muzyczne dla uczestników. Prowadzący: Adrianna Biedrzyńska, Ania Rusowicz, Dorota Osińska, Artur Barciś, Marek Jackowski i Marek Piekarczyk.

23 maja 2013r.
10.00 - Uroczyste rozpoczęcie festiwalu oraz recital Doroty Osińskiej
11.00 - Przesłuchania konkursowe
17.00 - Festiwalowa Gala Laureatów
Koncert wyróżnionych
Recital Artura Barcisia
Koncert Finalistów programu „The Voice of Poland” (Dorota Osińska z zespołem oraz Magdalena Bałdych, Barbara Janyga, Kinga Kutrzuba, Jakub Hutek, Juliusz Kamil).