• Wersja do druku
  • -AA+A

Na Placu Grzybowskim powstanie pomnik Polaków ratujących Żydów

15:34, 04.11.2013
Na Placu Grzybowskim powstanie pomnik Polaków ratujących Żydów Monument i tysiące nazwisk Polaków ratujących Żydów w czasie Holokaustu. - taką formę będzie miał pomnik przy kościele Wszystkich Świętych na Placu Grzybowskim w Warszawie.

Monument i tysiące nazwisk Polaków ratujących Żydów w czasie Holokaustu. - taką formę będzie miał pomnik przy kościele Wszystkich Świętych na Placu Grzybowskim w Warszawie.


Podziel się:   Więcej
Stołeczny ratusz i Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa ogłosiły konkurs na projekt pomnika. Listę Polaków ratujących Żydów przygotowuje specjalny komitet kierowany przez prof. Jana Żaryna.

Prof. Jan Żaryn z Komitetu dla Upamiętnienia Polaków Ratujących Żydów szacuje, że na pomniku znajdzie się około 10 000 nazwisk. Jak wyjaśnia, kwerenda nadal trwa. Jednym ze źródeł będzie lista sporządzona dla toruńskich redemptorystów i Radia Maryja

Jak wyjaśnia Adam Siwek z rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa do końca lutego przyszłego roku można zgłaszać projekty pomnika. Obiekt musi spełnić dwa podstawowe warunki

Szczegółowe informacje na temat warunków konkursu można znaleźć na stronie warszawskiego ratusza.

Źródło:IAR