• Wersja do druku
  • -AA+A

Pomoc dla Ukrainy

11:18, 02.11.2009
Pomoc dla Ukrainy Caritas Polska apeluje o wpłaty na pomoc mieszkańcom Ukrainy, gdzie trwa epidemia grypy. Zmarło ponad 60 osób, w tym dzieci. Ponad 185 tysięcy ludzi jest chorych. Za zebrane pieniądze będą zakupione niezbędne leki i maseczki higieniczne.

Caritas Polska apeluje o wpłaty na pomoc mieszkańcom Ukrainy, gdzie trwa epidemia grypy. Zmarło ponad 60 osób, w tym dzieci. Ponad 185 tysięcy ludzi jest chorych. Za zebrane pieniądze będą zakupione niezbędne leki i maseczki higieniczne.

fot. PAP
fot. PAP

Podziel się:   Więcej
Caritas apeluje także do firm - producentów i sprzedawców lekarstw oraz artykułów higienicznych o nieodpłatne przekazywanie tych produktów.

Caritas Polska jest w stałym kontakcie z ojcem Bruno Neumannem z Zakonu Ojców Bonifratrów na Ukrainie. Zakonnik alarmuje, że sytuacja na ogarniętej grypą Ukrainie jest dramatyczna. Brakuje bardzo wielu podstawowych lekarstw, maseczek, szczepionek na grypę oraz leków objawowych na przeziębienie.

Pieniądze na pomoc mieszkańcom Ukrainy będą zbierane do 10 listopada.

Numer konta można znaleźć na stronie internetowej Caritas Polska. Przekazując pieniądze należy dodać dopisek :”Leki na Ukrainę”. Można także wysłać charytatywny SMS o treści ”Pomagam” na numer 72 902. (IAR), agier