• Wersja do druku
  • -AA+A

Śmiertelny wypadek w miejscowości Stropkowo

20:25, 10.03.2014
  gddkia
Śmiertelny wypadek w miejscowości Stropkowo Po wypadku w Stropkowie pod Sierpcem zablokowana jest droga krajowa nr 10 Toruń -Warszawa. Zginęła jedna osoba - rowerzystka potrącona przez samochód ciężarowy. Z beczek, które przewoziła ciężarówka wyciekła niezidentyfikowana substancja.

Po wypadku w Stropkowie pod Sierpcem zablokowana jest droga krajowa nr 10 Toruń -Warszawa. Zginęła jedna osoba - rowerzystka potrącona przez samochód ciężarowy. Z beczek, które przewoziła ciężarówka wyciekła niezidentyfikowana substancja.


Podziel się:   Więcej
Na miejsce wezwano specjalistyczną jednostką ratownictwa chemicznego z Płocka - poinformował PAP w poniedziałek wieczorem rzecznik sierpeckiej straży pożarnej Marcin Strześniewski. Droga krajowa nr 10 może być zablokowana przez kilka godzin.

Według wstępnych ustaleń, kierowca samochodu ciężarowego z naczepą, próbując uniknąć zderzenia z rowerzystką, zjechał do przydrożnego rowu, uderzył w przepust wodny w wyniku czego pojazd przewrócił się. Potrącona rowerzystka zmarła na miejscu.

Z naczepy ciężarówki wypadło na jezdnię 8 beczek o pojemności 200 litrów każda. Wyciekła z nich nieustalona substancja, która przez przewoźnika opisana została jako palna.

Ciężarówka przewoziła kontener oraz beczki wypełnione szmatami po czyszczeniu maszyn drukarskich, które przeznaczone były do utylizacji. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli wyciek specjalną pianą by zapobiec jego rozprzestrzenianiu się.
źródło: gddkia