• Wersja do druku
  • -AA+A

Już 23 tys. zdjęć do portretu Jana Pawła II

10:58, 06.04.2011
Już 23 tys. zdjęć do portretu Jana Pawła II Już blisko 23 tysiące zdjęć przysłali Polacy do Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie z fotografii zostanie zrobiony Wielki Portret Jana Pawła II.

Już blisko 23 tysiące zdjęć przysłali Polacy do Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie z fotografii zostanie zrobiony Wielki Portret Jana Pawła II.

(żródło: centrumopatrznosci.pl)
(żródło: centrumopatrznosci.pl)

Podziel się:   Więcej
Portret o wymiarach 59 na 24 m zawiśnie na frontowej ścianie świątyni. Może pomieścić nawet pół miliona małych zdjęć. Nie należy się jednak obawiać, że nasze zdjęcie zniknie w tłumie. Jak poinformowała koordynatorka akcji Anna Hetman z Centrum Opatrzności Bożej, portret ma być na tyle czytelny, że każdy bez trudu rozpozna swoje zdjęcie.

Zdjęcia do Wielkiego Portretu Ojca Świętego można nadsyłać do 15-kwietnia, za pomocą sms-ów, mms-ów i przez stronę www.portretjp2.pl.

Fotografie mogą przedstawiać całe rodziny jak i pojedyncze osoby.

Portret Jana Pawła II zostanie odsłonięty 1-go maja, w dniu jego beatyfikacji papieża Polaka. Uroczystość będzie jednym z punktów obchodów w Świątyni Opatrzności Bożej.

Waga wydruku portretu to ok. 600 kg, powierzchnia: 1400 m kwadratowych, bloczki obciążające portret na dole ważyć będą w sumie... 5 ton.

Wydrukowany zostanie on w najnowocześniejszej technice lateksowej, na specjalnym materiale, w wysokiej rozdzielczości, tak by każde zdjęcie było czytelne.

Dochód z przesłanych sms-ów zostanie przeznaczony na budowę Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Patronami akcji są TVP1 i Redakcja Katolicka TVP.agier