• Wersja do druku
  • -AA+A

Mieszkania socjalne dla samotnych matek z Bajki

14:42, 11.08.2009
Mieszkania socjalne dla samotnych matek z Bajki Długo czekały na ten moment. Samotne matki z ośrodka Bajka dostaną socjalne mieszkania. Niestety ulgą może odetchnąć tylko kilka kobiet. Dla pozostałych miasto wciąż szuka lokali. Wybór jest niewielki a czasu też coraz mniej. Domy, w których teraz mieszkają są dla nich zagrożeniem.

Długo czekały na ten moment. Samotne matki z ośrodka Bajka dostaną socjalne mieszkania. Niestety ulgą może odetchnąć tylko kilka kobiet. Dla pozostałych miasto wciąż szuka lokali. Wybór jest niewielki a czasu też coraz mniej. Domy, w których teraz mieszkają są dla nich zagrożeniem.

fot. Kurier Warszawski
fot. Kurier Warszawski

Podziel się:   Więcej
Miało być pusto do września, ale na razie spakują się tylko nieliczne samotne matki - pierwsza decyzja to trzy lokale.

Początek nowego życia dla Pani Mirosławy ale początek z problemami...bo nie ma nic poza ubraniami; żadnych mebli, ani sprzętów. Mimo wszystko cieszy się, bo to koniec trzyletniej walki o mieszkanie komunalne. Każde dziecko będzie miało pokój i kąt do nauki.

Nie wszystkie kobiety wiedzą co je czeka i gdzie znajdą kąt. Centrum muszą opuścić - to decyzja straży pożarnej. Mieszkanie tu to ryzyko.

Prowizorkę ma zastąpić budynek z kontenerów. Wytyczono działkę, w wieloletnim planie inwestycyjnym są środki na inwestycję - 9 milionów złotych. Niestety, jeżeli w ruinach zostaną mieszkańcy, budowy nie będzie.

Monar deklarował, że umieści kobiety w innych Ośrodkach, jeśli dostanie 7 letnią umowę na dzierżawę terenu przy Marywilskiej. Ratusz mówi "tak" i przygotowuje projekt.

W centrum jest teraz 140 osób... większość to dzieci. W ostateczności Ratusz umieści część z nich w miejskich ośrodkach. Wrócą tu kiedy stanie nowy budynek. Prawdopodobnie w przyszłym roku.

Źródło: Telewizyjny Kurier Warszawski