• Wersja do druku
  • -AA+A

Tramwaj na Tarchomin coraz bliżej

08:09, 30.09.2013
  ztm
Tramwaj na Tarchomin coraz bliżej Prezydent Warszawy wydała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej „Budowa linii tramwajowej na Tarchomin wraz z układem drogowym ulic Światowida i Projektowanej - cz. 1”.

Prezydent Warszawy wydała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej „Budowa linii tramwajowej na Tarchomin wraz z układem drogowym ulic Światowida i Projektowanej - cz. 1”.

foto: ztm
foto: ztm

Podziel się:   Więcej
Tym samym skompletowano dokumenty niezbędne do rozpoczęcia robót przy budowie kolejnego odcinka linii tramwajowej na Tarchomin, tj. od Trasy Mostu Marii Skłodowskiej-Curie do pętli tramwajowej przy ulicy Mehoffera.

Decyzja ZRID przewiduje możliwość wykonania prac etapami:

•etap I – budowa linii tramwajowej wzdłuż istniejącej jezdni ulicy Światowida wraz z przebudową wszystkich skrzyżowań drogowych w obrębie inwestycji z dostosowaniem do układu torowego i drugiej jezdni ulicy Światowida,
•etap II – dobudowa drugiej jezdni ulicy Światowida wraz z układem chodników i ścieżek rowerowych.
W połowie sierpnia br. Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na budowę odcinka linii tramwajowej na Tarchomin na odcinku Trasa Mostu Marii Skłodowskiej-Curie – pętla Mehoffera. Zainteresowane podmioty miały możliwość zgłaszania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do 16 września br. Wpłynęło 12 wniosków, które są obecnie weryfikowane. Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał 10 miesięcy na budowę tego odcinka.

Decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej został nadany rygor natychmiastowej wykonalności.
źródło: ztm