• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Nagrody NIPTEL: TVP wśród nominowanych

12:57, 02.11.2012
Nagrody NIPTEL: TVP wśród nominowanych 18. już gala wręczenia nagrody medialnej NIPTEL odbędzie się 7 listopada w Warszawie. Wśród nominowanych jest m.in. TVP2 oraz emitowany w Telewizji Polskiej serial „Głęboka woda”. TVP jest też patronem medialnym tego wydarzenia.

18. już gala wręczenia nagrody medialnej NIPTEL odbędzie się 7 listopada w Warszawie. Wśród nominowanych jest m.in. TVP2 oraz emitowany w Telewizji Polskiej serial „Głęboka woda”. TVP jest też patronem medialnym tego wydarzenia.

To będzie już 18. edycja nagród NIPTEL (fot. materiały organizatora)
To będzie już 18. edycja nagród NIPTEL (fot. materiały organizatora)

Podziel się:   Więcej
Jak co roku powołani przez organizatora członkowie Akademii i Stowarzyszeń wyłonili kandydatów do nagrody. W tym roku w gronie nominowanych znaleźli się:

1. Narodowy Instytut Audiowizualny - za konsekwencję, przełamywanie stereotypów i wielką klasę. Za NINATEKĘ, Kulturę 2.0, Dziedzictwo Cyfrowe oraz akcję Włącz Teatr
2.Arkadiusz Gołębiewski - za festiwal „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” za podejmowanie prób budzenia świadomości historycznej i odkłamywanie historii
3.Mikołaj Ziółkowski i Alter Art - za wielką sztukę na wielkim festiwalu, czyli Open’er 2012
4.Grzegorz Chlasta radio TOK FM - za profesjonalizm, dociekliwość i wdzięk przy prowadzeniu wywiadów
5.Naczelna Redakcja Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia– za Prezentację tematyki międzynarodowej w Polskim Radiu
6.Agnieszka Romaszewska - za TV BIEŁSAT
7.Krzysztof Skowroński- za koncepcję spółdzielczych mediów
8.Program „Państwo w Państwie” - za wybitne zasługi dla krzewienia praworządności w Polsce
9.TVP 2- za konsekwentną promocję tematyki kulturalnej
10.Magda Łazarkiewicz – za serial „Głęboka woda”
11.Filip Berkowicz – za Sacrum Profanum

W kolejnym kroku kapituła w skład której weszli dotychczasowi laureaci nagrody, dokona wyboru tegorocznego zwycięzcy. Członkowie Kapituły to: Maciej Brzozowski (RMF FM), Wiesław Walendziak (Prokom),Jacek Folęga (Radio Vanessa), Jerzy Kapuściński (TVP2), Juliusz Braun (TVP), Ks. b Tadeusz Pieronek, Krzysztof Brzózka ( PARPA), Jacek Taylor, Adam Pieczyński ( tvn24),Nina Terentiew (Polsat), Piotr Walter (TVN), Tomasz Sekielski (tok fm), Andrzej Morozowski (tvn24), Jan Ołdakowski (MPN), Zygmunt Solorz (Polsat), Mirosław Błaszczyk (Polsat), Magdalena Wojewoda (RMF Classic).
Nagrody Mediów Niptel przyznawana nieprzerwanie od 1995 roku Nagroda zdobyła duże uznanie i prestiż w środowisku polskich mediów. Jest ceniona przede wszystkim za niezależność oceny wydarzeń medialnych, a także za szeroką formułę przyznawania, która w istocie obejmuje wiele aspektów życia medialnego w Polsce. Według założeń bowiem, Nagroda ma promować profesjonalizm, obiektywizm, rzetelność informacyjną, wprowadzanie nowych rozwiązań organizacyjnych i technologii, wydarzenie artystyczne (np. koncert, sympozjum, festiwal), wyprodukowanie programu telewizyjnego czy radiowego o szczególnej doniosłości, wyprodukowanie płyty, która w sposób istotny zafunkcjonowała w kulturze. Do tej pory laureatami Nagrody Mediów Niptel zostali między innymi: Radio RMF FM „za bardzo dynamiczny rozwój stacji”, Wiesława Walendziaka „za odwagę w poszukiwaniu właściwej drogi w reformowaniu telewizji publicznej”, Radio Vanessa „za ofiarną i natychmiastową działalność podjętą w czasie powodzi”, Program II TVP S.A. „za programy o środowiskach lokalnych”, TVP S.A. „za relację z wizyty Ojca Świętego w Polsce”, pośmiertnie ks. Józefa Tischnera „za całość Jego obecności w polskim życiu publicznym, także medialnym”, kampanię społeczną „Dzieciństwo bez przemocy” „za medialny wyraz perspektywicznego myślenia, za przeciwstawianie się złu i odpowiedni wybór formy i treści przekazu”, Jana Nowaka-Jeziorańskiego „za długoletnią, wierną służbę dla dobra Polski. Za walkę o wolność, przekazywanie Polakom prawdziwych informacji w okresie komunizmu poprzez działalność w Radiu Wolna Europa. Za promocję Polski na Zachodzie w czasie transformacji politycznej i gospodarczej w latach '90 oraz wsparcie w procesie rozszerzenia NATO. Za całą działalność w mediach i poza nimi”, TVN 24 „za profesjonalizm i rzetelność informacyjną, transmisję z obrad Sejmowej Komisji Śledczej, codzienny pełny serwis informacyjny” oraz pośmiertnie Waldemara Milewicza i program „Dziwny jest ten świat” „za wieloletnie przybliżanie widzom dramatu ludzi w strefach działań wojennych”, telewizje TVP, TVN i POLSAT „za relacje z dni choroby i śmierci Jana Pawła II”. Scena Faktu Teatru Telewizji Polskiej za przybliżanie kulis autentycznych wydarzeń ujętych w „język sztuki”. Zeszłorocznym laureatem Nagrody był Zygmunt Solorz – Żak. Organizatorem tegorocznej gali jest ATM Grupa SA.