• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Polacy bezkonkurencyjni w konkursie robotów w Wiedniu

16:28, 29.03.2011
Polacy bezkonkurencyjni w konkursie robotów w Wiedniu Studenci IV roku Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Marcin Okarma i Mariusz Kaczmarek, zostali podwójnymi złotymi medalistami największych zawodów robotów mobilnych w Europie – RobotChallenge w Wiedniu.

Studenci IV roku Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Marcin Okarma i Mariusz Kaczmarek, zostali podwójnymi złotymi medalistami największych zawodów robotów mobilnych w Europie – RobotChallenge w Wiedniu.

Zwycięskiego robota skonstruowali studenci z krakowskiego AGH (Fot. robotchallenge.org)
Zwycięskiego robota skonstruowali studenci z krakowskiego AGH (Fot. robotchallenge.org)

Podziel się:   Więcej
Jak poinformował we wtorek rzecznik AGH Bartosz Dembiński, robot o nazwie „Hurricane” autorstwa dwójki studentów z Koła Naukowego "Integra" (działającego przy Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH) okazał się bezkonkurencyjny w dwóch kategoriach.

Pierwszej, w której roboty ścigają się, „śledząc” czarną linię-trasę na białej macie oraz drugiej z przeszkodami, które robot musi sam ominąć i wrócić na tor jazdy.

Wiedeńskie zawody uznawane są za największe i najbardziej prestiżowe w Europie. W ich tegorocznej edycji wzięło udział niemal 300 konstrukcji z 17 krajów.

Studenci z „Integry” w ostatnich tygodniach wygrywali ogólnopolskie zawody robotów m.in. w Warszawie, Wałbrzychu czy Rybniku.

Polacy triumfują także w innych kategoriach. Zestawienie najlepszych robotów znajduje się na stronie www.robotchallenge.org/

pm (PAP)