• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Talk-show prof. Jana Miodka z nową współprowadzącą w TVP Polonia

12:59, 29.08.2014
Talk-show prof. Jana Miodka z nową współprowadzącą w TVP Polonia Nauka języka polskiego z prof. Janem Miodkiem w „Słowniku polsko@polskim” po wakacyjnej przerwie wraca do TVP Polonia z nową współprowadzącą – dr Justyną Janus-Konarską.

Nauka języka polskiego z prof. Janem Miodkiem w „Słowniku polsko@polskim” po wakacyjnej przerwie wraca do TVP Polonia z nową współprowadzącą – dr Justyną Janus-Konarską.

Justyna Janus-Konarska będzie nową prowadzącą program (fot. TVP)
Justyna Janus-Konarska będzie nową prowadzącą program (fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
Justyna Janus-Konarska – nowa współprowadząca program „Słownik polsko@polski” TVP Polonia – jest doktorem nauk humanistycznych, językoznawcą i medioznawcą, a w wolnych chwilach uczy obcokrajowców języka polskiego. Jest też byłą studentką prof. Jana Miodka, z którym w cotygodniowym programie będzie zwracać uwagę na najczęstsze błędy językowe.

– W najbliższych odcinkach programu widzowie dowiedzą się, co to jest dostrzegalnia przeciwpożarowa, czy spiż ma coś wspólnego ze spiżarnią oraz jakich żeli należy używać do mycia baby. Pokażemy także, jak zakończyła się akcja zbierania książek dla Polskiej Szkoły Równe Szanse w Carlow w Irlandii. A tych wszystkich, którzy chcą zadać pytanie prof. Miodkowi, zapraszamy jak zwykle na Skype'a – zachęca Dariusz Dyner, współautor programu.

„Słownik polsko@polski” emitowany jest w TVP Polonia w soboty (godz. 17.00), niedziele (godz. 0.15) i wtorki (godz. 6.55). Nagrania programy odbywają się w historycznej bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego z udziałem publiczności i gości z zagranicy.

Oglądaj wszystkie odcinki programu na www.slownikpolskopolski.tvp.pl .
 
 
 
...