• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

XIII Konferencja KIKE – lokalnie, ale na najwyższym poziomie

11:35, 25.10.2013
XIII Konferencja KIKE – lokalnie, ale na najwyższym poziomie Po raz kolejny mali i średni polscy operatorzy telekomunikacyjni spotkali się, by wymieniać doświadczenia i nawiązywać współpracę, dzięki której wielu z nas posiada w domu szybki internet, nowoczesną telewizję cyfrową i wiele innych usług związanych z siecią. Dzięki współpracy pod skrzydłami KIKE (Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej) mimo swego lokalnego zasięgu, zrzeszeni operatorzy dostarczają usługi na najwyższym poziomie, konkurując z ogólnopolskimi największymi telekomami.

Po raz kolejny mali i średni polscy operatorzy telekomunikacyjni spotkali się, by wymieniać doświadczenia i nawiązywać współpracę, dzięki której wielu z nas posiada w domu szybki internet, nowoczesną telewizję cyfrową i wiele innych usług związanych z siecią. Dzięki współpracy pod skrzydłami KIKE (Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej) mimo swego lokalnego zasięgu, zrzeszeni operatorzy dostarczają usługi na najwyższym poziomie, konkurując z ogólnopolskimi największymi telekomami.

Nagrodę dla Telewizji Polskiej odebrał członek zarządu TVP Bogusław Piwowar (fot. Jan Bogacz/TVP)
Nagrodę dla Telewizji Polskiej odebrał członek zarządu TVP Bogusław Piwowar (fot. Jan Bogacz/TVP)

Podziel się:   Więcej
Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowe powstała w 2008 roku, by połączyć siły wielu polskich małych firm, ułatwić im współpracę zarówno między sobą, jak i z dostawcami usług i technologii niezbędnych na potrzeby budowy najnowocześniejszych w Polsce sieci szerokopasmowych. Największe sukcesy Izby i jej członków, to niespotykane do tej pory rozwiązania B2B (ang. Business to Business) skupiające się na hurtowych zakupach technologii, usług, dostępu do internetu (Tanie Łącze), dzięki którym są w stanie oferować swoje usługi w bardzo atrakcyjnych cenach, nieosiągalnych dla samodzielnie działającego małego biznesu. Darmowa wymiana ruchu w węzłach sprawia, że koszty prowadzenia działalności lokalnych operatorów stają się jeszcze niższe.

Dzięki działającej w KIKE Grupie Roboczej ds. Administracji Publicznej (GRAP), lokalni operatorzy mają możliwość uczestniczenia w kształtowaniu rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Wiele projektów współfinansowanych ze środków europejskich, szczególnie 8.4 PO IG, realizowanych było przez małych polskich operatorów, a wielkość inwestycji wynosiła od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych.

XIII Konferencja KIKE odbywa się w Ożarowie Mazowieckim w dniach 26-27 listopada 2013. Najważniejsze poruszane tematy dotyczyć będą rozwoju usług multimedialnych związanych z sieciami szerokopasmowymi, w tym telewizji i telefonii cyfrowej, monitoringu, i oczywiście dostępu do szybkiego internetu, który pozwoli cieszyć się korzystaniem z tych wszystkich technologii jednocześnie.
 
 
 
...