• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

XV Konferencja KIKE

09:39, 18.11.2014
XV Konferencja KIKE Debata o sieciach szerokopasmowych na przełomie europejskich perspektyw finansowych

Debata o sieciach szerokopasmowych na przełomie europejskich perspektyw finansowych

Tematem rozmów będą inwestycje szerokopasmowe na przełomie starej i nowej perspektywy finansowej projektów dotowanych ze środków UE (fot. TVP)
Tematem rozmów będą inwestycje szerokopasmowe na przełomie starej i nowej perspektywy finansowej projektów dotowanych ze środków UE (fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
Po raz piętnasty, tym razem w Serocku, spotkają się lokalni operatorzy telekomunikacyjni na konferencji KIKE. Tematem przewodnim rozmów będą przede wszystkim inwestycje szerokopasmowe na przełomie starej i nowej perspektywy finansowej projektów dotowanych ze środków UE.

- Temat nowoczesnych inwestycji szerokopasmowych cieszy się dużym zainteresowaniem wśród operatorów. Na spotkaniu roboczym dla beneficjentów POIG 8.4, które Izba zrealizowała we wrześniu, pojawiło się ponad dwieście osób, to zachęca nas do kontynuowania tematu w trakcie najbliższej konferencji KIKE – mówi Piotr Marciniak, wiceprezes KIKE.

Dyskusja będzie dotyczyć zarówno projektów z okresu 2007-2013, które zakończyć należy do przyszłego roku, ale również POPC i szans na prowadzenie dalszych inwestycji w nadchodzących latach. ISP planują na najbliższe lata przede wszystkim kontynuację budowy sieci w standardach NGA opartych na technologii światłowodowej, również lokalni ISP najczęściej inwestowali w światłowody w latach 2007-2013 (wg. danych UKE). Lokalni operatorzy obejmują swoim zasięgiem obecnie około 20% rynku telekomunikacyjnego w Polsce (raport „Rynek telekomunikacyjny w Polsce 2014” – PMR). Wśród zaproszonych do rozmów gości specjalnych konferencji będą między innymi przedstawiciele WWPE, PARP, MIR, UKE.

Na konferencji możemy również spodziewać się szerszych rozmów na temat projektu Tanie Łącze, który znacząco wpłynął na zmianę warunków hurtowego zakupu transmisji i dostępu do Internetu na rynku ISP w ostatnich latach. Projekt przechodzi restrukturyzację i funkcjonował będzie w nowej formie, którą Zarząd KIKE przedstawi w trakcie konferencji.

Spotkaniu operatorów będzie towarzyszyć wystawa technologii i usług szerokopasmowych, dająca szansę na spotkanie i rozmowy z przedstawicielami wielu znanych w Polsce i na świecie marek.

Konferencja KIKE odbędzie się już 18-19 listopada 2014.
 
 
 
...