• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kostka Arkady

18:11, 15.02.2013
Kostka Arkady

Kostka Arkady.
Kostka Arkady.

Podziel się:   Więcej
Nazwa wynalazku: Kostka Arkady

Autor wynalazku: Adrian Arkada, lat 31, wykształcenie średnie, z zawodu technik budowy maszyn

Idea wynalazku: Innowacyjne narzędzie do bezinwazyjnego usuwania problemu wrastających paznokci. Szybka i skuteczna metoda na powszechny problem cywilizacyjny. Po zastosowaniu pacjent cieszy się z chodzenia, biegania, a paznokcie przybierają zdrowy i estetyczny wygląd.

Pomysłodawca wynalazku, geneza powstania zespołu badawczego: Kostka Arkady jest narzędziem od podstaw stworzonym przez Adriana Arkadę. Nie jest modyfikacją innego wcześniej i obecnie stosowanego narzędzia.

Geneza powstania wynalazku: Prowadząc trzy salony fryzjersko-kosmetyczne i wykonując w nich zabiegi manicure/pedicure odkryłem potrzebę pomocy swoim klientom w problemie wrastających paznokci.

Czy wynalazek został opatentowany/zgłoszony do odpowiednich instytucji?: Urząd Patentowy RP – 3 zgłoszenia Zgłoszenie międzynarodowe – „PCT”

Zasady działania wynalazku: Narzędzie służy do uniesienia płytki paznokcia przy pomocy specjalnych haczyków i łopatek z wału około paznokciowego, a tym samym występuje uwolnienie płytki paznokcia z miejsca wrostu w skórę, następnie wykonywana jest rekonstrukcja akrylowa w celu zatrzymania paznokcia na danej wysokości, akryl schodzi wraz z naturalnym wzrostem płytki, a paznokieć rośnie po nowych torach.

Praktyczne zastosowanie wynalazku: Narzędzie „Kostka Arkady” to rewolucja w dziedzinie światowej podologii, które w większości przypadków problemu wrastających paznokci likwiduje problem po pierwszej wizycie. Pacjent nie wymaga rekonwalescencji oraz normalnie funkcjonuje w życiu bez bólu i jakiegokolwiek cierpienia.

Plany na przyszłość: Dystrybucja narzędzia w skali światowej.
 
 
 
...