• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Rusza II edycja konkursu Polski Wynalazek!

13:29, 06.03.2014
Rusza II edycja konkursu Polski Wynalazek! Masz głowę pełną pomysłów, które sprawią, że życie codzienne może stać się prostsze? Lubisz projektować i masz w sobie żyłkę prawdziwego wynalazcy? Zgłoś swój pomysł do konkursu Polski Wynalazek 2014! Nagrodą w konkursie na najciekawszą innowację jest 50 tys. zł.

Masz głowę pełną pomysłów, które sprawią, że życie codzienne może stać się prostsze? Lubisz projektować i masz w sobie żyłkę prawdziwego wynalazcy? Zgłoś swój pomysł do konkursu Polski Wynalazek 2014! Nagrodą w konkursie na najciekawszą innowację jest 50 tys. zł.

Fot. shutterstock.com
Fot. shutterstock.com

Podziel się:   Więcej
Konkurs organizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Telewizję Polską promuje innowacyjność i wynalazczość wśród Polaków. To już jego druga osłona.

Naszym celem jest pokazanie różnorodności rozwiązań tworzonych przez kreatywnych i zdolnych naukowców. Podczas gali finałowej, 7 kwietnia na antenie TVP1, zaprezentują swoje nowatorskie pomysły. Ich wynalazki mogą ułatwić codzienne życie, a nawet zrewolucjonizować świat nauki, medycyny czy przemysłu. Każdy, kto ma interesujący projekt może zgłosić się do konkursu. O nagrodę główną mają szansę powalczyć zarówno „duże” wynalazki, które powstały w laboratorium pod okiem zespołu badaczy, jak i „małe”, stworzone przez zwykłych ludzi w ich przydomowym garażu. Liczy się przede wszystkim to, by były użyteczne i miały potencjał ekonomiczny.

Szukamy projektów innowacyjnych, nowatorskich, z potencjałem ekonomicznym. Finałowe projekty zostaną zaprezentowane przed Kapitułą Konkursu, ale ostateczną decyzję o przyznaniu tytułu „Polski Wynalazek 2014” podejmą widzowie.

Zachęcamy do zgłaszania swoich projektów! Każdy innowacyjny wynalazek dzięki pomysłowości jego twórcy może stać się polskim produktem eksportowym i wizytówką naszego kraju na świecie.
Aby wziąć udział w konkursie „Polski Wynalazek 2014” należy:
•             Wysłać wypełnioną ANKIETĘ na adres polskiwynalazek@jake-vision.pl do dnia 17.03.2014
•             Do ankiety proszę dołączyć:
1.            Wypełnione OŚWIADCZENIE – ZGODĘ  NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU (każdy z członków zespołu badawczego powinien wypełnić oświadczenie oraz każda osoba, która pojawia się w przesłanych materiałach video),
2.            KOMPLET ZDJĘĆ – zespołu badawczego, wynalazku (z różnych etapów prac nad nim), do zwrotu po zakończeniu konkursu,
3.            VIDEO – maksymalnie 1 minutowy materiał video o zespole i wynalazku (format mp4).

Informacje o tym, co powinieneś wysłać w zgłoszeniu znajdziesz w zakładce ZGŁOŚ SIĘ.