• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Spinacz O-ring

17:35, 27.03.2014
Spinacz O-ring

Spinacz O-ring
Spinacz O-ring

Podziel się:   Więcej
Nazwa wynalazku: Spinacz do prania suszenia i przechowywania skarpet w parach O-ring

Autor wynalazku: Zbigniew Śreniawski, lat 54, wykształcenie wyższe, przedsiębiorca

Idea wynalazku: Ideą wynalazku jest utrzymanie skarpet w parach od momentu zdjęcia ich ze stóp, aż do ponownego założenia. Prostota i funkcjonalność spinacza pozwalają na jego intuicyjne używanie. Najważniejsza w wynalazku jest właśnie jego prostota. To samo proponował Józef Hofmann – wynalazca spinacza biurowego. Zwykła rzecz – spinacz biurowy – która zawładnęła całym  światem, dlatego że odpowiedziała na potrzebę rynku. Można by pomyśleć,  że przecież nie trzeba spinać kartek razem – można je za każdym razem szukać. To samo dzieje się ze spinaczem O-ring – on odpowiada na potrzebę rynku, na głosy tych wszystkich, którzy mają dosyć parowania, szukania i znajdowania pojedynczych sztuk skarpet w całym domu. Spinacz O-ring pomoże tym wszystkim, którzy chcą zaoszczędzić swój czas. Oprócz trzymania skarpet w parach O-ring pozwala również odróżnić skarpety każdego z domowników. Zastosowanie 12 różnych kolorów sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. O-ring jest również ułatwieniem dla ludzi niewidomych i niedowidzących. Po jednokrotnym sparowaniu spinacz nie pozwoli ponownie zgubić pary. Spinacz O-ring jest bardzo prostą rzeczą, pomocną wszystkim i sprawiającą, że obowiązki domowe takie jak pranie, skracają się do niezbędnego minimum.

Pomysłodawca wynalazku, geneza powstania zespołu badawczego: Zbigniew Śreniawski

Geneza powstania wynalazku: Pomysł przyszedł podczas szukania, jak co rano, drugiej skarpety do pary.

Czy wynalazek został opatentowany/zgłoszony do odpowiednich instytucji?: Wynalazek został zgłoszony do opatentowania w 2010 roku.

Zasady działania wynalazku: Sposób użycia „Pierz – susz – przechowuj”
Zdejmując skarpety z nóg, zakładamy na nie O-ring i wrzucamy sparowane już skarpety do kosza na brudną bieliznę. Tak sparowane skarpety pierzemy w pralce. Spinacze nie farbują, są odporne na wysokie temperatury i detergenty, nie spadają ze skarpet i są odporne na rozciąganie. Po wyjęciu z pralki suszymy skarpety w parze – przewieszając je przez linkę – dzięki temu skarpety nie spadają z suszarki. Po wyschnięciu zdejmujemy skarpety z suszarki i od razu – sparowane – rozkładamy po szufladach.
System kolorystyczny „Moje – twoje”. Zastosowanie 12 kolorów pozwala na szybkie rozróżnienie, które skarpety do którego członka rodziny należą.

Praktyczne zastosowanie wynalazku: Wynalazek ma zastosowanie do wszystkich skarpet na świecie. Wystarczy położyć pojemnik ze spinaczami przy koszu na brudną bieliznę. Jedyną rzeczą jaką należy wykonać, jest założenie spinacza na skarpety tuż przed wrzuceniem ich do kosza na brudną bieliznę. Dzięki temu skarpety pozostają sparowane w praniu. Po wyjęciu z pralki suszymy skarpety sparowane, a następnie takie układamy w szufladach. Dzięki spinaczom O-ring oszczędzamy czas, bo nie marnujemy go, szukając po każdym praniu skarpet do pary. Zyskujemy porządek, bo wrzucamy do szuflady skarpety już sparowane. Zyskujemy ‘własność’ swoich skarpet, oznaczając je odpowiednim kolorem – tak, aby każdy z domowników wiedział czyje to skarpety.