• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wielka Matura Polaków. Zadania ściśle fajne

18:18, 04.04.2012
Wielka Matura Polaków. Zadania ściśle fajne Sprawdź swoją wiedzę i zobacz, jak poradzą sobie gwiazdy! Już 23 kwietnia 2012 r. o godz. 20.20 TVP1 zaprasza na „Wielką Maturę Polaków. Zadania ściśle fajne”.

Sprawdź swoją wiedzę i zobacz, jak poradzą sobie gwiazdy! Już 23 kwietnia 2012 r. o godz. 20.20 TVP1 zaprasza na „Wielką Maturę Polaków. Zadania ściśle fajne”.

Paulina Chylewska poprowadzi program wspólnie z Przemysławem Babiarzem (fot. Jan Bogacz/TVP)
Paulina Chylewska poprowadzi program wspólnie z Przemysławem Babiarzem (fot. Jan Bogacz/TVP)

Podziel się:   Więcej
„Wielka Matura Polaków. Zadania ściśle fajne” to widowisko telewizyjne, w którym obalamy mit, że matematyka i fizyka są przedmiotami skomplikowanymi. Gwiazdy i telewidzowie zmierzą się z bardzo praktycznymi zadaniami, spróbują też wyjaśnić kilka zagadek z biologii i chemii. Ciekawe, jak sobie z nimi poradzą m.in.: Patricia Kazadi, Andrzej Grabowski, Krzysztof Skiba, Anna Głogowska, kpt. Krzysztof Baranowski, Conrado Moreno i Kevin Aiston.

„Wielka Matura Polaków” odbędzie się w studiu telewizyjnym. Ale we współpracy z Centrum Nauki Kopernik przygotujemy też niespodzianki – widowiskowe doświadczenia i eksperymenty, które będą ilustracjami do pytań i przerywnikami między kolejnymi rundami rywalizacji.

Uczestnicy programu oraz widzowie przed telewizorami odpowiedzą na 25 pytań podzielonych na 5 rund – po 5 pytań w każdej z nich. Autorami pytań są wybitni matematycy i fizycy, którzy układają testy olimpiad tematycznych i popularyzują – zwłaszcza wśród młodzieży – nauki ścisłe. W „Wielkiej Maturze Polaków” udowodnią, że mogą być one ciekawe i zrozumiale dla każdego, a także zachęcą widzów do zainteresowania się tymi dziedzinami w przyszłości.

„Wielka Matura Polaków” jest młodszą siostrą „Wielkiego Testu z Historii” i „Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej”. Do tej pory telewizyjne testy wygrywali ludzie młodzi, a o główną nagrodę walczyło ponad tysiąc osób. Konkursowe zmagania śledziło blisko 15 mln widzów.

Kto wygra tym razem? Jakie emocje będą towarzyszyć „Wielkiej Maturze Polaków”? Kto będzie lepszy: kobiety czy mężczyźni, absolwenci nauk humanistycznych czy ścisłych?

Odpowiedź na te pytania już 23 kwietnia o godz. 20.20 w TVP1 i na stronie wielkamaturapolakow.tvp.pl.

Program poprowadzą : Paulina Chylewska i Przemysław Babiarz.

Zapraszamy!
 
 
 
...