• Wersja do druku
  • -AA+A

Co na 35. PPA?

17:46, 18.03.2014
Co na 35. PPA? Około tysiąca artystów, premiery, zagraniczne gwiazdy i konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki – tak w dużym skrócie wygląda program 35. edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Około tysiąca artystów, premiery, zagraniczne gwiazdy i konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki – tak w dużym skrócie wygląda program 35. edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Koncert galowy 35. PPA to „Wielka Płyta: 1972-2018” przygotowany przez Agatę Dudę-Gracz
Koncert galowy 35. PPA to „Wielka Płyta: 1972-2018” przygotowany przez Agatę Dudę-Gracz

Podziel się:   Więcej

Jednym z najważniejszych wydarzeń 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej ma być koncert galowy „Wielka Płyta: 1972-2018” przygotowany przez Agatę Dudę-Gracz. Będzie to opowieść o Polakach na przykładzie mieszkańców jednej klatki schodowej. Przegląd rozpoczynamy prapremierą niezwykłego przedstawienia w reżyserii Mai Kleczewskiej z Kasią Nosowską na scenie. Nowy tekst Elfriede Jelinek, noblistki, która tym razem zajęła się mitem Eurydyki – mówił dyrektor artystyczny PPA Konrad Imiela.

Specjalny repertuar przygotował Łukasz Rostkowski, znany jako L.U.C. 20 marca odbędzie się premiera jego najnowszego teledysku, a publiczności podczas koncertu zaprezentuje twórczość z ostatnich 11 lat. Na tym wyjątkowym koncercie na PPA zaczynamy od samego początku. Ja w ogóle chcę zacząć od utworu pierwszego, który w ogóle w życiu napisałem, dość infantylny i banalny tekstowo, ale dlatego, żeby zapoznać z nim ludzi, bo tego nigdzie nie ma nagranego – mówił artysta.

Na scenie zobaczymy też Natalię Sikorę, która w programie The Voice of Poland zdobyła serca publiczności śpiewając utwór Janis Joplin. Właśnie w tę legendarną artystkę wcieli się w spektaklu „Joplin”. Dla niej to bardzo osobista rola. Powiedziałabym, że myśmy się na pewno kiedyś spotkały, nie dokończyłyśmy rozmowy. I chciałabym tym spektaklem rozmowę z nią dokończyć – powiedziała Sikora.

Przegląd to 10 dni wyjątkowych wydarzeń muzycznych. Będą premiery, kabarety i przedstawienia młodych artystów, niepokazywane dotąd nigdzie na świecie.

Większość biletów rozeszła się już w ciągu pierwszych godzin od uruchomienia sprzedaży. Ale dla tych, którzy nie zdążyli, mamy dobrą wiadomość. Część festiwalowych wydarzeń będzie można zobaczyć na antenach Telewizji Polskiej.

Joanny Pietkiewicz