• Wersja do druku
  • -AA+A

PPA 2014

17:25, 20.03.2014
PPA 2014 Na wrocławskich scenach zobaczymy tysiąc artystów i wiele nowych spektakli, a także interesujących debiutantów, który wyłoni prestiżowy konkurs. Festiwal otwiera widowisko „Cienie. Eurydyka mówi” w reżyserii Mai Kleczewskiej.

Na wrocławskich scenach zobaczymy tysiąc artystów i wiele nowych spektakli, a także interesujących debiutantów, który wyłoni prestiżowy konkurs. Festiwal otwiera widowisko „Cienie. Eurydyka mówi” w reżyserii Mai Kleczewskiej.

W spektaklu otwierającym tegoroczny PPA aktorzy grają w specjalnie przygotowanej klatce, nie widzą reakcji publiczności
W spektaklu otwierającym tegoroczny PPA aktorzy grają w specjalnie przygotowanej klatce, nie widzą reakcji publiczności

Podziel się:   Więcej

Spektakl otwierający w tym roku PPA powstaje we współpracy trzech teatrów: warszawskiego Teatru IMKA, Teatru Polskiego w Bydgoszczy i wrocławskiego Capitolu. To ma być eksperyment artystyczny, ma pobudzać widza do nowego odbioru sztuki. Aktorzy grają w specjalnie przygotowanej klatce, nie widzą reakcji publiczności.

Zdaniem Rafała Zielińskiego właśnie artystyczny eksperyment będzie w tym roku charakterystyczny dla PPA. Będzie pełen niewiadomych, ja bym powiedział, że niemal każdy spektakl taką niewiadomą stanowi – mówi.

Jak zwykle mocnym punktem festiwalu są zagraniczne gwiazdy. W niedzielę w Capitolu wystąpi amerykański gwiazdor Rufus Wainwright.

Wydarzeniem będzie spektakl „Wielka Płyta 1972-2018. Koncert z okazji pięćdziesiątej ósmej rocznicy taniego budownictwa mieszkaniowego” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz Próby trwają w dużym studiu Telewizji Wrocław. To opowieść o Polakach, wariacja na temat wrocławskich mieszczan. Na scenie wystąpi 30 aktorów wrocławskich, warszawskich i krakowskich.

Tegoroczny PPA potrwa do 30 marca.

Łukasz Ciona