• Wersja do druku
  • -AA+A

Teatr dla dzieci

17:55, 25.06.2013
Teatr dla dzieci Spektakle, warsztaty i panele dyskusyjne. To wszystko w ramach nowego przeglądu teatralnego skierowanego do dzieci. Choć nie tylko, bo w repertuarze znalazły się przedstawienia dla każdego - od rocznego malucha po dorosłego widza.

Spektakle, warsztaty i panele dyskusyjne. To wszystko w ramach nowego przeglądu teatralnego skierowanego do dzieci. Choć nie tylko, bo w repertuarze znalazły się przedstawienia dla każdego - od rocznego malucha po dorosłego widza.

Jakub Krofta, dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek
Jakub Krofta, dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek

Podziel się:   Więcej

Takiego przeglądu we Wrocławiu jeszcze nie było. To pierwszy festiwal teatralny skierowany do najmłodszych widzów. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci to najlepsze spektakle, które powstały w ostatnim czasie nie tylko we Wrocławiu, ale w całej Polsce.

Zaprosiliśmy teatry z Torunia, z Białegostoku, z Opola, z Warszawy - wymienia gości przeglądu Jakub Krofta, dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek.

Z repertuaru Wrocławskiego Teatru Lalek zobaczyć będzie można m.in. spektakl o wężu, który swoją premierę miał w Dniu Dziecka. Aktorzy zaprezentują też „Pacana - historię o miłości”.

Dla starszych widzów również znajdą się ciekawe propozycje. Oprócz sztuki „Z piasku” o problemach z tożsamością płciową w repertuarze jest też „Ferdydurke”.

To jest pierwszy przegląd, ale idea jest, żeby to był stały element na kulturalnej mapie Wrocławia. Chcemy, by był powtarzany oczywiście co roku - zapowiada Janusz Jasiński, dyrektor naczelny Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach przeglądu odbędą się też liczne warsztaty, zorganizowane we współpracy z wrocławskimi instytucjami kulturalnymi. Festiwal potrwa do 30 czerwca.

Joanna Pietkiewicz