• Wersja do druku
  • -AA+A

Wielki sukces wrocławskiego Teatru Arka

14:36, 02.03.2014
Wielki sukces wrocławskiego Teatru Arka Teatr Arka, jako jedyna grupa teatralna w Polsce, dostał się do teatralnej elity i już w maju wystąpi na festiwalu Fringe w Pradze. Fringe jest przeglądem najnowszych nurtów i tendencji występujących w światowym teatrze, a wrocławski teatr dołączył do kilkudziesięciu najlepszych.

Teatr Arka, jako jedyna grupa teatralna w Polsce, dostał się do teatralnej elity i już w maju wystąpi na festiwalu Fringe w Pradze. Fringe jest przeglądem najnowszych nurtów i tendencji występujących w światowym teatrze, a wrocławski teatr dołączył do kilkudziesięciu najlepszych.

We wrocławskim teatrze rozpoczęły się intensywne próby„Balu u Hawkinga”, którym Teatr Arka ma nadzieję podbić serca publiczności
We wrocławskim teatrze rozpoczęły się intensywne próby„Balu u Hawkinga”, którym Teatr Arka ma nadzieję podbić serca publiczności

Podziel się:   Więcej

Teatr Arka ma nadzieje podbić serca publiczności na międzynarodowym festiwalu Fringe przedstawieniem „Bal u Hawkinga”. Festiwal Fringe odgrywa znaczącą rolę na kulturalnej mapie Europy, stał się mekką miłośników teatru. Jesteśmy jedynym polskim zespołem, zagramy dla bardzo wymagającej publiczności. Dla nas jest to szczególne zdarzenie. Będziemy reprezentować Wrocław – mówią dumni przedstawiciele teatru.

To także ulubiony festiwal kulturalnej publiczności Europy Środkowej. Prezentowane tam przedstawienia są na najwyższym poziomie.

We wrocławskim teatrze właśnie rozpoczęły się intensywne próby. Sukces Arki jest tym większy, że to teatr nietypowy. Jako jedyny w Polsce zatrudnia na stałe osoby niepełnosprawne. I to połowę zespołu. Na deskach teatru grają aktorzy nawet z ciężkimi upośledzeniami.

Dla teatru to wyjątkowo intensywny czas. Oprócz przygotowań do festiwalu Fringe wznawiają spektakl „Marzec 68”, który zagrają także w stolicy. Jednocześnie cały czas grają najnowsze przedstawienie „Statek szaleńców”. Profesjonalni artyści przyznają, że praca z osobami niepełnosprawnymi nie jest łatwa, jednak przypominają: „Arka nie wyklucza”.

Festiwal Fringe rozpocznie się 23 maja. Za wrocławską ekipę trzymamy kciuki.

Anna Piskorowska