• Wersja do druku
  • -AA+A

Pościg na autostradzie A4

18:34, 29.04.2013
Pościg na autostradzie A4 Na autostradzie A4 z Wrocławia do Legnicy policjanci ścigali kierowcę audi jadącego z prędkością ponad 200 km na godzinę. Mężczyzna przewoził 120 tys. sztuk papierosów bez akcyzy, trafił do policyjnego aresztu, grozi mu utrata prawa jazdy, grzywna i 3 lata więzienia.

Na autostradzie A4 z Wrocławia do Legnicy policjanci ścigali kierowcę audi jadącego z prędkością ponad 200 km na godzinę. Mężczyzna przewoził 120 tys. sztuk papierosów bez akcyzy, trafił do policyjnego aresztu, grozi mu utrata prawa jazdy, grzywna i 3 lata więzienia.

W zatrzymanym audi  26-letni mieszkaniec Radomia przewoził 120 tys. sztuk papierosów bez akcyzy (fot. policja dolnośląska)
W zatrzymanym audi 26-letni mieszkaniec Radomia przewoził 120 tys. sztuk papierosów bez akcyzy (fot. policja dolnośląska)

Podziel się:   Więcej

Do zdarzenia doszło 28 kwietnia około godziny 18:00. Funkcjonariusze policji autostradowej, jadąc w kierunku Legnicy, zauważyli wyprzedzający ich samochód marki audi A6, którego kierujący pędził z dużą prędkością. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli, ten jednak nie reagował na wyraźne sygnały dawane przez funkcjonariuszy.

Kierujący przyspieszył i zaczął uciekać, jadąc miejscami z prędkością ponad 200 km/h. Jadący za nim funkcjonariusze przekazali informację o danej sytuacji patrolom pełniącym służbę na dalszym odcinku autostrady. Policjanci spowolnili i wstrzymali ruch na wysokości zjazdu na Legnicę, zmuszając kierującego audi do zatrzymania. Podczas kontroli okazało się, że autem kierował 26-letni mieszkaniec Radomia.

Sylwia Gazda