• Wersja do druku
  • -AA+A

Wyroku wysłuchał biologiczny ojciec Robert M.

Wyrok za handel ludźmi

18:55, 21.03.2013
Wyrok za handel ludźmi Przed wrocławskim sądem zakończył się proces w głośnej sprawie sprzedaży noworodka. Prokuratura biologicznym rodzicom chłopca i 24-letniej mieszkance Kamiennej Góry postawiła zarzut handlu ludźmi. Zostali skazani na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu. Wyrok jest nieprawomocny.

Przed wrocławskim sądem zakończył się proces w głośnej sprawie sprzedaży noworodka. Prokuratura biologicznym rodzicom chłopca i 24-letniej mieszkance Kamiennej Góry postawiła zarzut handlu ludźmi. Zostali skazani na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu. Wyrok jest nieprawomocny.

Sędzia Beata Kinstler podczas czwartkowego ogłoszenia wyroku (L) oraz Roksana K. (fot. arch.)
Sędzia Beata Kinstler podczas czwartkowego ogłoszenia wyroku (L) oraz Roksana K. (fot. arch.)

Podziel się:   Więcej

W czwartek na sali sądowej nie było ani matki chłopca Małgorzaty M., ani Roksany K., która chciała zaopiekować się dzieckiem. Wyroku wysłuchał biologiczny ojciec Robert M. Cała trójka została skazana na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Uzasadnienie wyroku zostało utajnione ze względu na dobro półtorarocznego chłopca, który obecnie przebywa w rodzinie zastępczej.

Kobiety poznały się przez Internet. Wrocławianka Małgorzata M. ogłosiła, że jest w ciąży i zamierza oddać dziecko. Samotnie wychowywała już dwóch starszych synów. Na anons odpowiedziała mieszkanka Kamiennej Góry Roksana K., która sama nie może mieć dzieci.

Roksana K. kilka miesięcy opiekowała się Małgorzatą M., udostępniła jej swoje dokumenty, zapłaciła 8 tys. zł za opiekę medyczną podczas ciąży. Po porodzie chłopczyk przez tydzień mieszkał z Roksaną K. Sprawa wyszła na jaw, bo ktoś poinformował policję, że ciężarna do niedawna Małgorzata M. nie ma przy sobie dziecka. Obie kobiety i biologiczny ojciec chłopczyka Robert M. trafili do aresztu. Oliwier do domu dziecka w Jaworze, a stamtąd do rodziny zastępczej.

Dorota Kaczor