• Wersja do druku
  • -AA+A

Akcja Zielony Rower

16:39, 12.09.2013
Akcja Zielony Rower Lekcję przyrody dla ponad 2 tys. uczniów z 30 szkół w powiatach lubańskim i lwóweckim poprowadziło 60 leśników - przyjechali z całej Polski na Zamek Czocha, a stamtąd rowerami udali się do szkół. To ogólnopolska kampania edukacyjna - Zielony Rower.

Lekcję przyrody dla ponad 2 tys. uczniów z 30 szkół w powiatach lubańskim i lwóweckim poprowadziło 60 leśników - przyjechali z całej Polski na Zamek Czocha, a stamtąd rowerami udali się do szkół. To ogólnopolska kampania edukacyjna - Zielony Rower.

Nauczyciele dojadą do szkół rowerami - promują zdrowy,  ekologiczny styl życia
Nauczyciele dojadą do szkół rowerami - promują zdrowy, ekologiczny styl życia

Podziel się:   Więcej

Siódma rano. 60 nauczycieli, 60 rowerów. Za godzinę w szkołach dzwonek oznajmi początek pierwszej lekcji. Nauczyciele dojadą do szkół rowerami - promują przecież zdrowy, ekologiczny styl życia. Niektórzy do pokonania mają nawet 30 kilometrów. Pani Justyna i pan Piotr wylosowali najdalej położoną szkołę - we wsi Radogoszcz koło Lubania. Na lekcje zabrali gitarę i poroże jelenia.

Do tegorocznej edycji programu Zielony Rower zgłosiło się ponad 60 szkół. Leśnicy mogli dotrzeć tylko do 30.

Każdy z leśników prowadził zajęcia według własnego pomysłu. Pani Magda rozdała uczniom przygotowane przez siebie zielniki. Wystarczyło przyporządkować odpowiednie liście do rosnących w lesie drzew, by zdobyć nagrodę. Na taką lekcję przyrody dzieci czekały od kilku dni.

Leśnicy walczą o tytuł najlepszego nauczyciela przyrody. Głosują dzieci. Zwycięzca dostanie nowy, rzecz jasna, zielony rower.

Jacek Jaworski