• Wersja do druku
  • -AA+A

Najmniejszy piesek świata

15:20, 27.07.2010
Najmniejszy piesek świata Rubinek - prawdopodobnie najmniejszy pies świata - urodził się w Strzelinie. Jest wielkości chomika, ale odwagi i czujności pozazdrościć mu mogą nawet duże psy.

Rubinek - prawdopodobnie najmniejszy pies świata - urodził się w Strzelinie. Jest wielkości chomika, ale odwagi i czujności pozazdrościć mu mogą nawet duże psy.

Trzymiesięczny Rubinek.
Trzymiesięczny Rubinek.

Podziel się:   Więcej
Piesek na początku rozwijał się normalnie, ale bardzo szybko przestał rosnąć. Lekarze mówią, że nic mu nie brakuje, zdrowy, ale nie ma hormonu wzrostu. To się zdarza chyba raz na 50 lat - mówią państwo Nowiccy.

Dla Rubinka mały tortowy talerzyk jest wielki jak miska. Jego obiad składa się z jednej łyżeczki karmy. Je mało, ale swoją energią i odwagą mógłby obdzielić jeszcze co najmniej trzy psy.

Nie może być jednak w grupie psów, bo one sobie robią z niego lalkę szmacianą i się nim bawią. On się broni, bo jest odważny, ale to za mało - mówi Pan Antoni. Rubinek mimo wszystko jest pieskiem, którego rzeczywistość już zawsze będzie przerastała. Właściciele jednak wybaczyli mu, że psem obronnym nigdy nie będzie.

Barbara Jaworska