• Wersja do druku
  • -AA+A

Obrady ONZ

15:20, 21.11.2011
Obrady ONZ Odbudowa Bagien Mezopotamii, powstanie w Syrii czy dyskryminacja mniejszości Szyickiej w Arabii Saudyjskiej - to tylko niektóre z tematów, jakie w poniedziałek we Wrocławiu omawiali licealiści z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Ukrainy. Już po raz 15. uczniowie wcielili się w role ambasadorów państw członkowskich ONZ.

Odbudowa Bagien Mezopotamii, powstanie w Syrii czy dyskryminacja mniejszości Szyickiej w Arabii Saudyjskiej - to tylko niektóre z tematów, jakie w poniedziałek we Wrocławiu omawiali licealiści z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Ukrainy. Już po raz 15. uczniowie wcielili się w role ambasadorów państw członkowskich ONZ.

Wrocławska Symulacja Obrad Narodów Zjednoczonych
Wrocławska Symulacja Obrad Narodów Zjednoczonych

Podziel się:   Więcej
WrocMUN, czyli Wrocławską Symulację Obrad Narodów Zjednoczonych, organizują uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego. Podczas spotkania młodzi dyplomaci omawiają najważniejsze problemy, którymi w ostatnim czasie zajmuje się Organizacja Narodów Zjednoczonych i wspólnie próbują znaleźć rozwiązanie. To jedna z największych i najstarszych tego typu konferencji w Polsce. Obrady, które prowadzone są w języku angielskim, potrwają 3 dni. Młodzi ludzie poprzez takie konferencje mogą nauczyć się, jak prezentować swoje poglądy i że musi to być robione w sposób dyplomatyczny.

Magdalena Bober