• Wersja do druku
  • -AA+A

Święto kwitnącej wiśni

15:37, 27.04.2013
Święto kwitnącej wiśni Miłośnicy kultury Japonii obchodzili we Wrocławiu święto hanami. Mimo deszczu piknikowali wśród kwitnących wiśni i cieszyli się z nadejścia wiosny. Hanami to jedno z najpopularniejszych świąt Japończyków, którzy w kwietniu tłumnie odwiedzają parki i spotykają się w gronie przyjaciół.

Miłośnicy kultury Japonii obchodzili we Wrocławiu święto hanami. Mimo deszczu piknikowali wśród kwitnących wiśni i cieszyli się z nadejścia wiosny. Hanami to jedno z najpopularniejszych świąt Japończyków, którzy w kwietniu tłumnie odwiedzają parki i spotykają się w gronie przyjaciół.

Takeshi Yokota
Takeshi Yokota

Podziel się:   Więcej

Hanami to dosłownie podziwianie kwiatów. Ma przynajmniej 1000 lat, od kiedy cesarz Saga zainicjował spotkania pod wiśniami na swoim dworze w Kioto. W Parku Szczytnickim mamy taką możliwość, bo mamy tu sad wiśniowy, gdzie rosną prawdziwe japońskie wiśnie - wyjaśnia Paweł Musiałowski.

Japończycy świętują, kiedy zaczyna się wiosna. Siedzą pod wiśniami i piją sake. Siedzą z rodzicami, kolegami i koleżankami. W Japonii można bez problemu pić sake w parku, wszędzie można pić. Dla nas to jest start w nowe życie, to wiosna - dodał Takeshi Yokota.

Kacper Cecota