• Wersja do druku
  • -AA+A

Świętowanie niedzieli

19:48, 06.03.2011
Świętowanie niedzieli Zamiast odpoczywać i świętować – pracujemy i robimy zakupy. Dla wielu Polaków niedziela niczym nie różni się od innych dni tygodnia. Tę sytuację chce zmienić Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli, który powstał w Legnicy.

Zamiast odpoczywać i świętować – pracujemy i robimy zakupy. Dla wielu Polaków niedziela niczym nie różni się od innych dni tygodnia. Tę sytuację chce zmienić Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli, który powstał w Legnicy.

Giełda handlowa
Giełda handlowa

Podziel się:   Więcej
W niedzielne marcowe południe w Parku Miejskim w Legnicy czuć już zbliżającą się wiosnę, ale spacerowiczów było niewielu. W tym samym czasie całkiem spory ruch panował w okolicach hipermarketów oraz czynnej tylko w niedzielę giełdy handlowej.

Tę sytuację chce zmienić Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli, który powstał w Legnicy. Skupia on duchownych, działaczy katolickich oraz związkowców z Solidarności, którzy od dawna walczą o poprawę warunków pracy załóg hipermarketów.

Wydrukowano 10 tys. specjalnych deklaracji poparcia. Organizatorzy Ruchu liczą na to, że każdy kto podpisze taki dokument, będzie się stosował do wydrukowanych na nim zasad. Pracodawcy nie będą zmuszać ludzi do pracy w niedzielę, a konsumenci zrezygnują z robienia w tym dniu zakupów.

Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli jest pierwszym takim przedsięwzięciem w kraju. Swoją działalność oficjalnie zainauguruje w najbliższy piątek.

Andrzej Lampart