• Wersja do druku
  • -AA+A

Wielkanocne stoły w Kłodzku

17:24, 05.04.2014
Wielkanocne stoły w Kłodzku Wielkanoc już za dwa tygodnie ale świąteczne potrawy można było popróbować już dziś w Kłodzku. Odbyły się tam 18. Spotkania Tradycji Wielkanocnych. Gospodynie zaprezentowały kolorowe mazurki, domowe chleby, pasztety i oczywiście jaja na przeróżne sposoby. A odwiedzający mogli liczyć na fachowe porady albo otrzymać pilnie strzeżony przepis. Podziwiano, degustowano, robiono zakupy.

Wielkanoc już za dwa tygodnie ale świąteczne potrawy można było popróbować już dziś w Kłodzku. Odbyły się tam 18. Spotkania Tradycji Wielkanocnych. Gospodynie zaprezentowały kolorowe mazurki, domowe chleby, pasztety i oczywiście jaja na przeróżne sposoby. A odwiedzający mogli liczyć na fachowe porady albo otrzymać pilnie strzeżony przepis. Podziwiano, degustowano, robiono zakupy.

Wypieki i inne świąteczne smakołyki zaprezentowało 89 kół gospodyń wiejskich
Wypieki i inne świąteczne smakołyki zaprezentowało 89 kół gospodyń wiejskich

Podziel się:   Więcej

Wypieki i inne świąteczne smakołyki zaprezentowało 89 kół gospodyń wiejskich. Najwięcej – jedna czwarta wystawców – to gospodynie z wiejskiej gminy Kłodzko. Panie popisały się wszystkimi swoimi kulinarnymi umiejętnościami. Na każdym stole oglądało się tradycyjne potrawy, bez których święta wielkanocne nie mogą się odbyć.

Dziadkowie i rodzice współczesnych mieszkańców Ziemi Kłodzkiej to repatrianci głównie z Kresów Wschodnich. Z pokolenia na pokolenie przekazywana jest tradycja, także kulinarna. Tradycja nie ginie, chociaż z roku na rok na wielkanocnych stołach przybywa produktów kupionych w sklepach.

Maciej Maciejewski