• Wersja do druku
  • -AA+A

Hej Śląsk! Hej Śląsk!

17:59, 08.05.2012
Hej Śląsk! Hej Śląsk! We wtorek Wrocław będzie zielony. Na takie święto kibice czekali długich 35 lat. Zawodnicy mistrzowskiej drużyny Śląska przejadą ulicami miasta w otwartym autobusie. Tej nocy będzie więc głośno i kolorowo, a gdy feta się skończy, przyjdzie czas przygotowań do nowego, jeszcze trudniejszego sezonu.

We wtorek Wrocław będzie zielony. Na takie święto kibice czekali długich 35 lat. Zawodnicy mistrzowskiej drużyny Śląska przejadą ulicami miasta w otwartym autobusie. Tej nocy będzie więc głośno i kolorowo, a gdy feta się skończy, przyjdzie czas przygotowań do nowego, jeszcze trudniejszego sezonu.

Trasa przejadu autobusu z piłkarzami Śląska Wrocław
Trasa przejadu autobusu z piłkarzami Śląska Wrocław

Podziel się:   Więcej
Odkryty autobus z piłkarzami wyruszy ze stadionu na Oporowskiej około godziny 20. Przejedzie ulicami: Grabiszyńską, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Szewską i tędy dotrze na Rynek. I tam rozpocznie się świętowanie - będzie wielka butelka szampana, wspólne śpiewy. Cieszą się kibice, cieszą piłkarze. Za mistrzostwo polski zawodnicy dostaną 2 mln zł do podziału. Niedawno wypłacono im też zaległe 1,5 mln za drugie miejsce sprzed roku.

Po fecie przyjdzie czas kompletowania zespołu na nowy sezon. Trener Orest Lenczyk pytania o to, czy zostanie w Śląsku nazywa niedelikatnymi. Jego kontrakt ważny jest jeszcze rok. Kontrakt obowiązuje obie strony. Wiem doskonale, co trzeba zrobić w najbliższych dniach - mówi trener, ale dodaje - Są pewne bardzo istotne sprawy, w których mogę wziąć tylko udział, w rozmowach, ale decyzje zapadają nie na moim szczeblu, tylko wyżej.

Wyżej, czyli miedzy udziałowcami. Już wiadomo, że z mistrzowskiej drużyny odejdzie Jarosław Fojut - który podpisał kontrakt z Celtikiem Glasgow. Niemal pewne jest też, że odejdzie Piotr Celeban. Kontrakty kończą się sześciu innym zawodnikom, którzy grali w klubie w tym sezonie.

Nieznana jest przyszłość bramkarza Mariana Kelemena, którym interesują się kluby z Bundesligi.

Pewne jest to, że 25 czerwca Śląsk pozna rywali w II rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów. W razie awansu, w III rundzie Śląsk nie będzie już rozstawiony i trafi na trudnych przeciwników. Wśród nich może być Celtic Glasgow czy Anderlecht Bruksela. Wyeliminowanie ich byłoby sensacją. A później jest jeszcze jedna runda eliminacji.

Kacper Cecota