Rozrywka

„Komisarz Alex”. Na tropie mordercy w ekskluzywnej willi

Ostatni odcinek serialu „Komisarz Alex” przed wakacyjną przerwą obejrzymy w sobotę 8 czerwca o godz. 20:20 w TVP1. Śledczy badają sprawę tajemniczej śmierci młodej kobiety w ekskluzywnej willi. Ślady wskazują na samobójstwo, ale policjanci sądzą, że ktoś je upozorował.

ZOBACZ: „Komisarz Alex” w TVP VOD

W odcinku „Willa” Alex i komisarz Paweł Kozera prowadzą sprawę śmierci dziewczyny w ekskluzywnej posiadłości. Ofiara nazywała się Iga Pawelec i pracowała jako sprzątaczka. Po dokładnym sprawdzeniu willi śledczy wykluczają samobójstwo. Alex znajduje dowód, że w noc śmierci Igi ktoś jeszcze przebywał na terenie posiadłości. Policjanci zabezpieczają skrawek materiału pozostawiony przez uciekiniera na ogrodzeniu. Do kogo należał znaleziony fragment ubrania – zabójcy, czy może świadka morderstwa?

Funkcjonariusze dowiadują się, że willa jest wystawiona na sprzedaż, a Iga została wynajęta do jej sprzątania przez Monikę Marzec – agentkę nieruchomości. Śledczy sprawdzają również telefon ofiary i stwierdzają, że często dzwoniła do Tomasza Marca, męża Moniki. Komisarz Kozera i reszta ekipy podejrzewają małżonków o morderstwo Igi Pawelec.

W 263. odcinku serialu „Komisarz Alex” śledczy znajdują fragment ubrania na miejscu zbrodni. Fot. Materiały prasowe TVP
W 263. odcinku serialu „Komisarz Alex” śledczy znajdują fragment ubrania na miejscu zbrodni. Fot. Materiały prasowe TVP

Tymczasem Kasia zauważa w parku dziewczynę, która śpi na ławce. Jest ranna i nie pamięta, co się wydarzyło. Kasia wzywa do niej karetkę, a po całym zdarzeniu jej zdjęcie pokazuje Gutkowi. Policjant zwraca uwagę na porwaną kurtkę młodej kobiety. Materiał jest taki sam jak kawałek ubrania znaleziony na miejscu zbrodni. Gutek i Kozera jadą do szpitala, aby przesłuchać poszkodowaną. Pokazują jej zdjęcia Marców, ale ta nie potrafi ich rozpoznać. Doznała amnezji w wyniku urazu głowy. Nie pamięta, jak się nazywa i kim jest. Śledczy mają nadzieję, że dziewczyna odzyska pamięć, bo bez jej zeznań trudno będzie dopaść mordercę.

Czego dotyczył poprzedni odcinek pt. „Instytut Snu”?

W ostatnim odcinku serialu doszło do zabójstwa w Instytucie Snu. To nowatorska placówka, w której lekarze zajmowali się badaniem specyficznych zaburzeń mogących być sygnałem ostrzegawczym przed chorobą Parkinsona. Pacjenci cierpiący na tę chorobę podczas snu potrafią być pobudzeni, a nawet agresywni. Świadkami takiego zachowania byli dziennikarze w trakcie pokazowego badania.

W 262. odcinku serialu „Komisarz Alex” funkcjonariusze badali sprawę zabójstwa dyrektora Instytutu Snu. Fot. Materiały prasowe TVP
W 262. odcinku serialu „Komisarz Alex” funkcjonariusze badali sprawę zabójstwa dyrektora Instytutu Snu. Fot. Materiały prasowe TVP

Pewnego ranka w jednym z pokoi, służącym również jako laboratorium, zostały znalezione zwłoki prof. Huberta Skalskiego – dyrektora i założyciela instytutu. Ślady na ciele lekarza wskazywały, że został uduszony. Policji trudno było ustalić przebieg wydarzeń. Konsola laboratoryjna, z której korzystał lekarz dyżurujący, została doszczętnie zniszczona, a zapis badania snu (w tym także nagranie wideo) urywał się na godzinie drugiej. Tamtej nocy sprzęt obsługiwał prof. Skalski.

Podczas prowadzenia czynności śledczych Kozera wraz z Alexem odkryli sieć skomplikowanych powiązań między pacjentami, pracownikami oraz Dominikiem Ruttgerem – tajemniczym prezesem fundacji sponsorującej działalność instytutu. Funkcjonariusze dowiedzieli się także o spotkaniu przy kolacji, które odbyło się w pewnej restauracji jeszcze przed zabójstwem. W trakcie jego trwania doszło do kłótni pomiędzy dyrektorem placówki a biznesmenem. Jednak nie tylko Ruttger miał coś do ukrycia. Każda osoba z otoczenia prof. Skalskiego była podejrzana o zamordowanie go.

W 262. odcinku serialu „Komisarz Alex” ofiarą morderstwa był prof. Hubert Skalski – dyrektor i założyciel Instytutu Snu. Fot. Materiały prasowe TVP
W 262. odcinku serialu „Komisarz Alex” ofiarą morderstwa był prof. Hubert Skalski – dyrektor i założyciel Instytutu Snu. Fot. Materiały prasowe TVP

Gdzie oglądać „Komisarza Alexa” w internecie?

Wszystkie odcinki serialu dostępne są również na platformie TVP VOD.

MJ
Więcej na ten temat