• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Piotr Radziszewski nowym dyrektorem TVP1

10:12, 21.12.2011
Piotr Radziszewski nowym dyrektorem TVP1 Piotr Radziszewski został 21 grudnia 2011 r. powołany na stanowisko dyrektora TVP1.

Piotr Radziszewski został 21 grudnia 2011 r. powołany na stanowisko dyrektora TVP1.

Piotr Radziszewski
Piotr Radziszewski

Podziel się:   Więcej
Piotr Radziszewski jest absolwentem teatrologii w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od połowy lat 80. publikował w wielu tytułach prasowych, prowadził poranne audycje w Programie III Polskiego Radia, a od ponad 20 lat był związany z TVP. Był m.in. dziennikarzem i szefem „Teleexpressu”, zastępcą dyrektora TVP1, dyrektorem Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego. Dwukrotnie był dyrektorem Biura Programowego TVP.

W latach 1997 - 2005 r. pracował w telewizji TVN, gdzie m.in. w latach 2003-2005 był członkiem Zarządu TVN24 ds. kanałów tematycznych. Przed powrotem do TVP pracował w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.

12 lipca 2011 r. został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Agencji Filmowej TVP i oddelegowany do pracy w Biurze Koordynacji Programowej. Był przewodniczącym komisji ds. koordynacji programowej audycji publicystycznych i informacyjnych dotyczących wyborów parlamentarnych. Pełniący ostatnio obowiązki dyrektora TVP1 Andrzej Godlewski będzie nadal zastępcą szefa tej anteny ds. audycji publicystycznych i społecznych.