• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Emocjonująca końcówka 5. etapu 76. Tour de Pologne. Luka Mezgec najlepszy

15:45, 08.08.2019
Emocjonująca końcówka 5. etapu 76. Tour de Pologne. Luka Mezgec najlepszy 863 tys. widzów w momencie najwyżej oglądalności (MOR*) obejrzało wczorajszy, piąty etap największej, kolarskiej imprezy w Polsce. Przed nami 6. etap 76. Tour De Pologne, trasa Zakopane – Kościelisko. Transmisja w TVP1, TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

863 tys. widzów w momencie najwyżej oglądalności (MOR*) obejrzało wczorajszy, piąty etap największej, kolarskiej imprezy w Polsce. Przed nami 6. etap 76. Tour De Pologne, trasa Zakopane – Kościelisko. Transmisja w TVP1, TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Luka Mezgec z ekipy Mitchelton-Scott na finiszu 5. etapu 76. Tour de Pologne, z Wieliczki do Bielska-Białej. Foto: PAP/Andrzej Grygiel
Luka Mezgec z ekipy Mitchelton-Scott na finiszu 5. etapu 76. Tour de Pologne, z Wieliczki do Bielska-Białej. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Podziel się:   Więcej
Środowy etap z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej wygrał Słoweniec Luka Mezgec (Mitchelton-Scott). Trasa 5. etapu liczyła 154 kilometry.
„Katowice to był sprinterski finisz w dół, a dziś pod górę. Wtedy miałem trochę szczęścia i znalazłem się w odpowiednim miejscu mając dobrą prędkość. Dziś było inaczej. Już przed etapem wiedziałem, że to może być dla mnie szansa. Zespół bardzo mi pomógł na ostatniej rundzie i wszystko wyszło idealnie. To jednak nie był łatwy dzień dla peletonu. Nigdy nie zapomnimy o Bjorgu Lambrechcie. Na dzisiejszym etapie nie raz myślałem jak niebezpieczny jest nasz sport i jak wiele ryzykujemy” - skomentował zwycięzca.

Liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR pozostał Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe).
„Było ciężej niż przed rokiem, wtedy to była nowa trasa i nie znaliśmy jej dokładnie. W tym roku na rundach tempo było wyższe, dla mnie zbyt wysokie. Jutro jest górski etap, więc nie sądzę, abym utrzymał koszulkę. Ale mamy dobrych zawodników walczących o klasyfikację generalną, więc myślę, że Rafał Majka lub Davide Formolo mogą zdobyć koszulkę lidera. Wyścig trwa dalej, ale to nadal jest trudny czas dla zawodników. Wszyscy są smutni i zszokowani tym co się stało. To czuć w peletonie” - powiedział Pascal Ackermann.

Wyścig trwa dalej, ale pamięć o Bjorgu Lambrechcie nigdy nie zgaśnie. Także wczoraj na trasie pojawiło się wiele akcentów upamiętniających belgijskiego kolarza. Transparenty, tablice i obecny na zawsze numer 143.

Podczas 6. etapu Tour de Pologne kolarze będą mieli do pokonania trasę o długości 160 km. Zakopane – Kościelisko to klasyczny górski etap w przepięknej tatrzańskiej scenerii. Po starcie w Zakopanem peleton pokona pięć rund po 29 kilometrów. Finisz na ul. Nędzy-Kubińca w Kościelisku.

*Model Oglądalności Rzeczywistej

Plan transmisji

8 sierpnia – 6. Etap

TVP1: 16:05-16:55 i 17:30-18:45
TVP Sport: 14:00-14:20, 14:25-18:35

9 sierpnia – 7. Etap

TVP1: 14:00-14:50 i 15:25-16:45
TVP Sport: 11:50-12:15 i 12:30-16:50