• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Grupa TVP liderem lipca

14:26, 03.08.2020
Grupa TVP liderem lipca W lipcu TVP1 była najchętniej oglądaną anteną. Wzrosła popularność TVP Info, TVP Seriale i TVP Polonia, a wśród młodszej widowni zyskały również TVP HD i TVP Rozrywka.   8 na 10 najczęściej oglądanych programów należało do Telewizji Polskiej.

W lipcu TVP1 była najchętniej oglądaną anteną. Wzrosła popularność TVP Info, TVP Seriale i TVP Polonia, a wśród młodszej widowni zyskały również TVP HD i TVP Rozrywka.   8 na 10 najczęściej oglądanych programów należało do Telewizji Polskiej.

Kadr z serialu „Cena wolności”
Kadr z serialu „Cena wolności”

Podziel się:   Więcej
W ostatnim miesiącu najwyższe udziały, ponad 27,8%, uzyskała wśród ogółu widowni grupa TVP umacniając, tym samym pozycję wiodącego nadawcy na rynku. Z kolei Jedynka z udziałami 9,5% po raz kolejny jest najpopularniejszą anteną telewizyjną.

W lipcu o prawie 40% wzrosły udziały kanału informacyjnego TVP INFO, który na koniec miesiąca miał 5,4% w grupie 4+. Wzrost zainteresowania stacją jest widoczny również wśród widowni komercyjnej, dla której dynamika wzrostu kanału wyniosła 57,4%, a udziały na koniec miesiąca 2,8%.

Widzowie docenili ofertę serialową Telewizji Polskiej. W lipcu, TVP Seriale - najchętniej oglądany kanał filmowo-serialowy odnotował udziały 1,85%, które są najwyższe od momentu wejścia na rynek. Z kolei w grupie komercyjnej wzrost anteny wyniósł 16,4%, a udział niespełna 2,1%.

Rosnącym zainteresowaniem szczególnie wśród młodszej widowni, cieszy się oferta rozrywkowa. TVP Rozrywka zyskała 2,2% w grupie komercyjnej, co zagwarantowało udziały na poziomie 0,5%. Z kolei TVP HD uzyskała 0,55% udziałów w rynku, przy wzroście 2,17% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Lipiec okazał się rekordowy również dla TVP Polonia, której udziały 0,26% były  najwyższe od czterech lat, tj. od lipca 2016. Miesięczna dynamika wzrostu anteny w grupie 4+ wyniosła 116,7%  i 133,3% w 16-49.

W swoich gatunkach liderami pozostają: TVP ABC z udziałami 1,14% w grupie 4+ i 11,7% w grupie najmłodszych widzów 4-9 lat oraz TVP Historia z wynikiem 0,6%.

W lipcu 8 na 10 programów z najwyższą oglądalnością należało do Telewizji Polskiej, wśród nich m.in. premierowe seriale, letnie koncerty oraz ważne wydarzenia, jak wieczór wyborczy. Najchętniej oglądane programy TVP w lipcu w załączeniu. Źródło: NAM