• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Polacy w najważniejsze Święta wybierają TVP

15:18, 16.08.2019
Polacy w najważniejsze Święta wybierają TVP W czwartek, 15 sierpnia Jedynka z udziałami 11,7% była najchętniej oglądaną stacją telewizyjną. Liderem dnia wśród kanałów informacyjnych zostało TVP INFO uzyskując udziały na poziomie 4,7%. Transmisje Defilady w Katowicach, w dniu Święta Wojska Polskiego w TVP1, TVP Polonia i TVP INFO obejrzało wg MOR w momencie najwyższej oglądalności 3,2 mln widzów.

W czwartek, 15 sierpnia Jedynka z udziałami 11,7% była najchętniej oglądaną stacją telewizyjną. Liderem dnia wśród kanałów informacyjnych zostało TVP INFO uzyskując udziały na poziomie 4,7%. Transmisje Defilady w Katowicach, w dniu Święta Wojska Polskiego w TVP1, TVP Polonia i TVP INFO obejrzało wg MOR w momencie najwyższej oglądalności 3,2 mln widzów.

Defilada wojskowa „Wierni Polsce”
Defilada wojskowa „Wierni Polsce”

Podziel się:   Więcej
Wspaniała defilada pod hasłem „Wierni Polsce” przeszła w czwartek ulicami Katowic. 200 tys. osób podziwiało przemarsz 2,6 tys. żołnierzy, w tym stacjonujących w Polsce wojskowych z USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji, przejazd 180 pojazdów opancerzonych, czołgów oraz przelot 60 statków powietrznych, w tym myśliwców F-16 i samolotów transportowych. Transmisja tego wydarzenia zgromadziła w TVP1 ponad 1,6 mln widzów (17,8% udz.). W TVP INFO relację obejrzało 720 tys. (7,9% udz.). Była to najchętniej oglądana pozycja programowa Anteny. 425 tys. widzów (5,2% udz.) obejrzało transmisję Mszy świętej w intencji Ojczyzny z Kościoła Garnizonowego, a uroczyste wręczenie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę nominacji generalskich i odznaczeń państwowych - 457 tys. (5,4% udz.). TVP INFO 15 sierpnia miało najwyższe od maja br. udziały i z wynikiem 7,9% było liderem dnia wśród wszystkich kanałów informacyjnych.

Uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego zostały wyjątkowo zorganizowane w Katowicach, w związku z 100. rocznicą wybuchu I Powstania Śląskiego.